Державне агентство лісових ресурсів України

Дніпропетровска облдержадміністрація

Медіа

18 серпня на телевізійному каналі ОТВ Дніпро в програмі «Точка зору» взяв участь директор ДП «Петриківській лісгосп» Іван Яловий. Основні теми обговорення в студії: ведення обліку та контролю деревини в електронній формі замість паперових документів; особливості створення нових лісів в степовій зоні, збереження полезахисних лісових смуг та охорона лісів від браконьєрства та пожеж.

Електронний облік у лісовому господарстві

13 серпня семінар-нараду з електронного обліку деревини на базі Шульгівського лісництва відкрив директор ДП «Петриківський лісгоспу» Іван Яловий, який запросив колег обмінятися досвідом використання електронних сервісів, що забезпечують оперативну та достовірну інформацію, зокрема, під час заготівлі та реалізації матеріалів.

УВАГА МИСЛИВЦЯМ!

7 серпня розпочався мисливський сезон із полювання на пернату дичину.

 

Відповідно до статті 19 Закону України «Про мисливське господарство та полювання», департаментом екології та природних ресурсів Дніпропетровської облдержадміністрації (лист від 04.08.2021р.) погоджено накази про проведення полювання у мисливському сезоні 2021-2022 роках на території мисливських угідь ДП «Верхньодніпровський лісгосп» та ДП «Васильківський лісгосп».

utki

Нарада в ОДА щодо виявлення земельних ділянок, придатних для заліснення

2 серпня в Дніпропетровській ОДА заступник голови ОДА Максим Беспальчук провів робочу нараду з питання відтворення лісів та виявлення земельних ділянок, придатних для створення нових лісових масивів. В ній взяли участь голови районних державних адміністрацій, представники департаменту екології та природних ресурсів та обласного управління лісового та мисливського господарства.

ОДА

Перелік заходів з поліпшення санітарного стану лісів Пав 2 22.07.2021

Актуально: зменшено відсоток відрахування до бюджету

15 липня начальник Дніпропетровського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Кравченко провів із заступниками спільне обговорення фінансового стану лісогосподарських підприємств та можливі перспективи поліпшення фінансових показників відповідно до нового Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку, ухваленого на засіданні Кабінету Міністрів України 14 липня.

Мисливство

Мисливське господарство – це сфера переважно екологічної діяльності, що здійснюється у природних умовах і спрямована на охорону використання та відтворення мисливських тварин, надання послуг мисливцям для полювання, розвитку стрілецько-мисливського спорту, собаківництва, відродження і збереження мисливських тварин. Мисливський фонд – це мисливські тварини, що перебувають у стані природної волі, утримуються у неволі чи у напіввільних умовах у межах мисливських угідь. Загальна площа мисливських угідь Дніпропетровщини становить 2548 тис. га. В мисливських угіддях області водяться козулі, кабани, також зустрічаються зайці, лисиці, вовки, лосі.

У систему заходів щодо ведення мисливського господарства входять: поліпшення захисних умов середовища для проживання тварин, відновлення популяцій, оптимізація їхньої чисельності, захист тварин від стихійного лиха, браконьєрства і наслідків господарської діяльності людини.

 

Перелік питань

Повідомлення про погіршення санітарного стану НОВВ Красноліське л-во 12.07.21

Повідомлення про погіршення санітарного стану НОВВ Знаменівське л-во 12.07.21

Призначений керівник лісового та мисливського господарства області

 

17 червня очільник Державного агентства лісових ресурсів України  Юрій  Болоховець відвідав з робочим візитом Дніпровське лісове господарство, де провів нараду з керівникам лісогосподарських підприємств області  та представив  нового керівника – Олександра Кравченка, який став переможцем конкурсу на посаду і до цього працював начальником управління згідно із контрактом про проходження державної служби на період дії карантину.

logo

 

Успішна акція

10 квітня на території Обухівської ОТГ на базі Петриківського лісгоспу  провели акцію зі створення лісових насаджень на площі 3 га та  засадження 20 тисяч штук сіянців сосни звичайної. До  лісівників вперше долучилися представники  Обухівської селищної об’єднаної територіальної громади, 18 школярів Миколаївської ЗОШ 6-8 класів і 23 скаути  дитячого туристичного клубу «БАФ» Обухівської ЗОШ.

4

«Озеленення планети»

10 квітня 2021 року  лісогосподарські підприємстваДніпропетровської області проводять Акцію «Озеленення планети». В ході проведення Акції планується створити лісові насадження на площі 21 га на яких буде висаджено понад 100 тис. шт. дерев та кущів. Лісівники області запрошують всіх небайдужних приєднатись до Акції.

Царичанське лісництво висадка 1

0
01.04.2021

Реформування

Про реформування державних лісогосподарських підприємств

Дніпропетровського обласного управління лісового та мисливського господарства

           Впродовж останніх років незалежності проходять реформи майже в усіх ключових сферах нашої країни. Час змінюється, міняються підходи, технічні вимоги, а стрімкий розвиток новітніх технологій  вимагає сучасних запроваджень та нових напрямків у роботі.

          Ліси Дніпропетровщини не мають промислового значення, виконують, в основному, екологічні, захисні та рекреаційні функції. Так на сьогодні робота лісових господарств на місцях, які колись були досить ефективними, наразі не відповідає сучасним умовам розвитку лісової галузі, оскільки  лісгоспи не можуть нести тих податкових та фінансових навантажень, які на них покладаються в умовах забезпечення асигнуваннями з бюджету на рівні 45 % від потреби. Даний фактор суттєво впливає на фінансовий стан  лісогосподарських підприємств, оскільки за рахунок коштів від реалізації лісопродукції з наявного лісосічного фонду, підприємства не можуть працювати стабільно, зокрема, забезпечувати розвиток виробництва та належну охорону лісів, здійснення обов’язкових платежів до бюджетів всіх рівнів та оплату праці, виконувати зобов’язання перед кредиторами, а також інші завдання та функції, передбачені чинним законодавством. На даному етапі виникає необхідність швидкого удосконалення та адаптування ведення лісового господарства до вимог сьогодення, що неможливо зробити без системного реформування лісової галузі.

          При участі спеціалістів управління, керівників та спеціалістів держлісгоспів, представників профспілок протягом останніх тижнів було проведено ряд нарад, робочих зустрічей консультативного характеру на яких висловлювалися різні пропозиції щодо необхідності оптимізації лісогосподарських підприємств.

          В результаті опрацьованих пропозицій винесено рішення що для підвищення загальної ефективності лісового господарства області є укрупнення державних лісогосподарських підприємств, що дасть змогу зменшити витрати на адміністрування, зменшить обсяг документації, підвищити ефективність управління, що  в підсумку забезпечить ріст продуктивність праці та збільшить прибуток підприємств галузі.В  області  функціонує 9 державних лісогосподарських підприємств, що координуються Дніпропетровським обласним управлінням лісового та мисливського господарства. При більш детальному аналізі ризиків та інформації про площу та розміщення земель лісгоспів, їх економічні показники, обсяги заготівлі, розрахункові лісосіки, обсяг реалізації та інше, буде прийнято найбільш доцільну модель об’єднання підприємств.

          В ході обговоренняреформування були висловлені хвилювання керівників підприємств стосовно можливої втрати фахових працівників. Усі кадрові рішення будуть ухвалюватися виважено і помірковано, адже лісові професіонали – це майбутнє лісової галузі, яких не можна втрачати.  У процесі реформування для нас найголовніше – зберегти фахових спеціалістів і забезпечити ефективне господарювання новоутворених держлісгоспів з питань охорони, захисту, відтворення, підвищення продуктивності лісових насаджень, посилення їх корисних властивостей.А переатестація дозволить підвищити не тільки ефективність персоналу, а й продуктивність усіх підприємств.

У підсумку дебатів і обговорення резюмували, щоуспішне реформування лісової галузі можливе лише за умоввнесення змін Кабінетом Міністрів України у систему оподаткуванняі фінансування,перегляді правових і нормативних засад функціонування галузі.Узгодження напрямків реформування між учасниками лісових відносин (громадські інституції, лісівники, екологи, влада (державна і місцева)) та їх донесення до суспільства.

Підсумки колегії Дніпропетровського ОУЛМГ

30 червня відбулась колегія Дніпропетровського обласного  управління лісового та мисливського господарства. Головне питання, яке обговорювали – стан бухгалтерського обліку та фінансової звітності на лісогосподарських підприємствах області. З доповіддю на цю тему виступила заступник начальника ОУЛМГ, головний бухгалтер Наталія Марченко.

logo

Останні новини