Державне агентство лісових ресурсів України

Дніпропетровска облдержадміністрація

Важливим завданням Держлісагентства та лісової охорони є захист лісових насаджень від незаконних рубок

рубки

У 2015 році загальний обсяг незаконних рубок становив 24,1 тис. куб. м, з них 50 % – у лісах, що знаходяться у зоні АТО (Донецька та Луганська обл.).

Лісовою охороною виявлено 6 565 випадків незаконних рубок. Сума шкоди, заподіяної лісу, становить 84,7 млн грн, лісопорушниками відшкодовано у добровільному порядку 4,6 млн грн, або 5 %.

До правоохоронних органів передано матеріали за 1 705 випадками лісопорушень, судами розглянуто 181 справу. До дисциплінарної відповідальності притягнено 1 086 посадових осіб державної лісової охорони, звільнено із займаних посад 108 осіб. Проти 4 осіб порушено кримінальні справи.

Держлісагентством направлено листи до Міністерства внутрішніх справ України, Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України з інформацією про всі випадки незаконних рубок.

 

Прес-служба Держлісагентства

 

Відсутність фінансування лісової галузі створить соціальні проблеми та вплине на екологічну безпеку країни

Підсумки господарсько-фінансової діяльності підприємств галузі за 2015 рік обговорювались на розширеній колегії Держлісагентства, участь у якій взяли представники Кабінету Міністрів України, Міністерства агрополітики та народні депутати України.

На сьогоднілісова галузь забезпечує роботою більше 49 тис. працівників, переважно в сільській місцевості. Порівняно з минулим роком чисельність працівників зросла на 1 196 штатних одиниць.

Минулого року у лісах галузі ліквідовано 2 225 пожеж, якими пошкоджено 2,6 тис. га, у тому числі верховими – 0,2 тис. га. З метою запобігання виникненню лісовим пожежам у лісах влаштовано 71 км протипожежних розривів, заслонів і бар’єрів та 65,6 тис. км мінералізованих смуг, проведено догляд за ними обсягом 242,8 тис. км.

Позиція Держлісагентства з приводу останніх публікацій у деяких ЗМІ

На сайті <http://narodna.pravda.com.ua/politics/56b3c84c45a2e/> http://narodna.pravda.com.ua/politics/56b3c84c45a2e/ та інших сайтах було оприлюднене «Звернення працівників центрального апарату Держлісагентства до всіх, хто працює в лісовій галузі», автори якого називають себе патріотами галузі та закликають до акцій протесту. Така ситуація є небезпечною, оскільки від імені керівних працівників галузі розповсюджується недостовірна інформація, яка свідчить про популізм, непрофесійність та непорядність її анонімних авторів.

23 грудня в Будинку Уряду відбувся брифінг Першого заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христини Юшкевич

DSC_9996
 
Вона повідомила, що державні лісогосподарські підприємства повністю забезпечують потребу в новорічних ялинках, не завдаючи при цьому будь-якої шкоди лісовим насадженням, бо їх вирощують на спеціально створених плантаціях. Цього року лісівники виростили і підготували до свята біля 360 тисяч вічнозелених дерев.

ДНІПРОПЕТРОВСЬКІ ЛІСОВИКИ СТАРАЮТЬСЯ ЗАРАДИТИ ФІНАНСОВИМ ПРОБЛЕМАМ, АЛЕ БЕЗ ДОПОМОГИ ДЕРЖАВИ ЇМ НЕ ОБІЙТИСЯ.

Складна ситуація з фінансуванням лісової галузі змушує захисникам зелених друзів шукати шляхи самофінансування. Особливо це складно робити в степових регіонах, де фактично всі лісові масиви штучного походження. Однак, навіть за таких умов, наприклад, дніпропетровські лісники не сидять склавши руки. У області, де лише 4 відсотки складають штучно насаджені масиви деревини, шукають резерви для продажу населенню , «поновлювальних джерел енергії» - так сьогодні можна, як то кажуть, в інтерактивному стилі називати давно відомі усім дрова.

Основною перевагою запровадження електронних закупівель підприємствами лісової галузі є запобігання корупції, розширення кола постачальників, ефективне витрачання бюджетних коштів та суттєва їх економія – Голова Держлісагентства Олександр Ковальчук

Для забезпечення максимальної ефективності проведення закупівель товарно-матеріальних цінностей лісогосподарськими підприємствами та створення комплексного підходу управління у Держлісагентстві запроваджують не лише електронні аукціони, а й автоматизують весь ланцюжок закупівель: Заявка на потребу – Моніторинг цін – Контракт – Замовлення – Детальна аналітика.

Закупівлі

У Держлісагентстві відбулось обговорення напрямів реалізації проекту ГЕФ

2017–2021 рр. в Україні буде реалізовано проект Глобального екологічного фонду (ГЕФ) «Запровадження збалансованого землеуправління з метою попередження деградації земель, адаптації до змін клімату та внеску у зменшення бідності в сільських регіонах України». Передбачається, що проект міститиме компонент щодо удосконалення збалансованого лісоуправління.DSC_0332

Сьогодні було затверджено Закон України «Про Державний бюджет України на 2016 р.», у якому на лісову галузь виділено менше 120 млн грн.

Незважаючи на всі зусилля Міністерства аграрної політики та продовольства України і керівництва лісової галузі, депутати не врахували важливість підтримки збалансованого лісоуправління, особливо у східних та південних регіонах України,як запоруку екологічної стабільності держави.

Вітаємо з новорічними святами!

image001_1
 
Шановні колеги, партнери, друзі!





Щиро вітаємо Вас з Новим роком та Різдвом Христовим ! Нехай Ваші серця
будуть зігріті любов’ю і теплом, домівки повняться добром, радістю та Божим
благословінням, а очі світяться щастям. Нехай з останніми хвилинами Старого
року Вас покинуть турботи та негаразди, а Новий – 2016 рік буде щедрим на
цікаві плани, нові досягнення та професійні перемоги. Бажаємо щоб Різдвяна
зоря запалила у Ваших серцях вогонь віри та любові, надії та оптимізму,
наснаги та невичерпної енергії !





Дніпропетровське обласне управління лісового та мисливського господарства

Привітання від Голови Державного агентства лісових ресурсів України

IMG_1295ed_1

 

 

Шановні колеги!

Щиро вітаю Вас із Новим роком та Різдвом Христовим!

Рік, що минає, був непростим, але маємо тверде переконання, що у нас вистачить натхнення та сили волі , щоб подолати всі труднощі!

Немає нічого ціннішого за незалежність Батьківщини та щастя наших дітей! Впевнений, що мирне життя настане у всіх куточках держави! Нам вистачить мудрості здійснити все задумане, щоб прийдешній рік став роком перемог для блага вільної та незалежної України!

Нехай у Новому році до кожної родини прийдуть добробут, щастя, любов та віра у світле майбутнє. Нехай Різдвяна зоря подарує всім Боже благословення!

 

Голова Державного агентства лісових ресурсів України

Олександр Ковальчук

ЯК ЗАХИСТИТИ НОВОРІЧНЕ ДЕРЕВО

До Нового 2016 року залишаються лічені дні. Ті, хто, бодай, побіжно знайомі з діяльністю і турботами працівників лісового господарства, добре знають, наскільки для них це гаряча пора. Адже більш як за сторічною традицією на вулицях наших міст і селищ, в офісах і крамничках встановлюють ялинки, з’являться вони і в більшості осель українців. І тому зрозуміло, що саме в ці дні є найбільш ймовірними браконьєрські вирубки «новорічних дерев» - сосонок та ялинок. Особливо загострюється ситуація неподалік великих міст, крупних промислових та адміністративних центрів. Ось чому про те як цього року організовано захист новорічної ялинки ми вирішили поговорити з директором Дніпропетровського лісгоспу Дніпропетровського обласного управління лісового та мисливського господарства Григорієм Петровичем Думінським.  

Григорій Думінський

Інформація про ціни, місця реалізації та контактні дані відповідальних осіб за реалізацію новорічних ялинок

Дніпропетровське обласне управління лісового та мисливського господарства надає інформацію щодо цін на новорічні ялинки у розрізі лісгоспів, а також дані про місця реалізації та контактні дані відповідальних за реалізацію осіб.

Місця реалізації та контактні дані відповідальних осіб за реалізацію новорічних ялинок

Цена елки

Мобілізувати громадськість для захисту зеленого друга

Чим ближче новорічні свята тим більше клопоту в охороні хвойних насаджень у співробітників Дніпропетровського обласного управління лісового та мисливського господарства. Адже бажаючих заробити нечесну копійку за рахунок браконьєрських вирубок сосни і ялинок стимулює календар. Однак, у регіональному профільному відомстві добре розуміють лише своїми силами ефективно стати на захист зелених друзів практично не можливо. А тому місцеві лісовики активно залучають громадськість.

Лісівничі видання. Передплата-2016

Єдиними спеціалізованими всеукраїнськими виданнями лісової галузі в Україні є «Лісовий і мисливський журнал» та газета «Природа і суспільство», видавництво цих видань здійснюються виключно за рахунок передплатних коштів.

Визначено переможців конкурсу на заміщення вакантних посад начальників обласних управлінь лісового та мисливського господарства.

За результатами конкурсу, відповідно до протоколу № 3 засідання Конкурсної комісії з відбору кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців Державного агентства лісових ресурсів України                    від 13 листопада 2015 року, переможцями визнано:

Кватирка Олександра Михайловича – на посаду начальника Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства;

Величка Валерія Миколайовича - на посаду начальника Дніпропетровського обласного управління лісового та мисливського господарства;

Останні новини