Державне агентство лісових ресурсів України

Дніпропетровска облдержадміністрація

НАЗУСТРІЧ СВЯТУ

 
image001
 
Завтра, 15-го вересня 2015 року на території Криворізького лісгоспу, відбудуться традиційні змагання дніпропетровських лісників на «Кубок Придніпров’я». Першість серед вальників лісу започаткована ще у 2002 році й традиційно проходить напередодні професійного свята. Як пояснив нам виконуючий обов’язки начальника Дніпропетровського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерій Величко головна мета подібних змагань полягає не лише в удосконалені професійної майстерності та популяризації фаху лісника.

 

ПЕРШЕ ВЕРЕСНЯ СВЯТО ТАКОЖ І ЛІСНИКІВ

Співробітники Дніпропетровського державного обласного управління лісового та мисливського господарства завжди були переконані: без допомоги громадськості якісно виконувати свою лісоохорону роботу практично не можливо. А тому на теренах цього відомства системно та продумано налагоджено співпрацю з волонтерами. Провадиться вона на різних ділянках природоохоронної справи.

На 51 каналі відбулася передача, присвячена охороні лісів від пожеж

Дніпродзержинські лісники дбають про тепло взимку.

Літо ще тішить кожного з нас і теплом, і ласкавим сонечком. Однак, як кажуть, прийшов спас –готуй рукавички про запас. Працівники державного підприємства Дніпродзержинський лісгосп Дніпропетровського обласного управління лісового та мисливського господарства у ці дні мають чимало клопотів з огляду на продовження пожежонебезпечного періоду в області. Однак, це не заважає їм подумати про умови своєї роботи влітку. На цьому підприємстві знайшли можливість здійснити заміну вікон в головному офісі на сучасні, теплозберігаючі конструкції.

-Ми розуміємо що не мерзнуть там, де не стільки потужне опалення, а вміють зберегти тепло, - пояснюю ініціативу своїх підлеглих директор ДПДЛ Іван Яловий. – А кому як не лісникам зрозуміло наскільки важливо зігрітися взимку.

З добродієм Яловим важко не погодитися. Відповідні умови для роботи запорука успіху праці людей будь-яких професій. Тим більш це важливо для наших колег, котрі у будь-яку пору року часто бувають просто неба. А значить особливо потребують теплих та затишних виробничих приміщень.

Прес – служба ДОУЛМГ

Про відкриття полювання у мисливський сезон 2015/2016 років на території Дніпропетровської області

utkiДніпропетровською облдержадміністрацією погоджено наступні терміни полювання у мисливський сезон 2015/2016 років:

на пернату дичину – з 18.00 01 серпня по 30 грудня 2015 року;

на перепілку – з 18.00 01 серпня по 29 листопада 2015 року;

на сіру куріпку, фазана – з 03 жовтня по 30 грудня 2015 року;

на парнокопитних тварин – з 24 жовтня 2015 року по 17 січня 2016 року;

на зайця-русака – з 15 листопада 2015 року по 17 січня 2016 року;

на лисицю, єнотоподібного собаку, вовка – з 04 жовтня 2015 року по 28 лютого 2016 року.

 

Дні полювання встановлені наступні:

на пернатих – субота, неділя, середа ;

на зайця-русака – неділя;

на лисицю, єнотоподібного собаку – субота, неділя;

на парнокопитних тварин – субота, неділя.

 

Норма добування мисливських тварин одним мисливцем за день полювання:

норців великих – 2 голови;

качок – 5 голів;

лисок – 6 голів;

куликів – 10 голів;

голубів – 10 голів;

гусок – 3 голови;

куріпок сірих – 3 голови; перепелів – 15 голів; зайців-русаків – 1 голову.

 

Враховуючи проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях, інформуємо, що Дніпропетровська облдержадміністрація не погоджує відкриття полювання в Межівському, Петропавлівському та Покровському районах.

 

Одночасно попереджуємо мисливців про неухильне виконання правил пожежної безпеки в лісах, а саме: в лісі заборонено розкладати багаття,заїжджати в хвойні масиви авто-мото технікою, випалювати суху рослинність в лісах та навколо них. В випадку виявлення загорання в лісі або навколо нього просимо негайно інформувати найближче лісове господарство або телефонувати за телефоном 101.

В дніпропетровській області відбулось засідання комісії НПК

29 липня 2015 року в області відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії. На розгляд було винесено питання щодо виконання заходів щодо недопущення заносу збудника африканської чуми свиней на територію області.

Комісія своїм рішенням зобов'язала лісівників області вести постійний моніторинг диких кабанів, контролювати чисельність популяції диких кабанів і шляхи їх міграції, продовжити роз'яснювальну роботу серед населення та мисливців щодо небезпечності захворювання свиней на африканську чуму свиней та сказу тварин та заходів з недопущення їх виникнення.

Увага, АЧС!

8 липня 2015 року в Дніпропетровському обласному управлінні відбулась оперативна нарада з питань епізоотичної ситуації в Дніпропетровській області, що склалась внаслідок розповсюдження африканської чуми свиней (далі АЧС) на території України. В нараді прийняли участь користувачі мисливських угідь, представники Держветфінслужби, Державної служби з надзвичайних ситуацій. За результатами обговорень було прийнято рішення про проведення постійного моніторингу стану диких кабанів, взяття під постійний контроль місць водопою тварин, проведення розьяснювальної роботи з населенням щодо оперативного реагування на підозру на АЧС, відмови від полювання з мисливськими собаками.

Графік прийому громадян

Начальник управління

 

Перший затупник начальника управління
Величко Валерій Миколайович
кожен понеділок з 10:00 до 17:00
т. (056) 722-25-04

Заступник начальника управління - завідувач сектору економіки і фінансів
Карпенко Наталія Володимирівна
кожен вівторок з 10:00 до 17:00

Заступник начальника управління - завідувач сектору бухобліку та звітності
Марченко Наталія Іванівна
кожна середа з 10:00 до 17:00

«Держлісагентство разом з експертами Світового банку працює над удосконаленням юридичної відповідальності за порушення лісового законодавства»,- Христина Юшкевич

31 травня у представництві Світового банку відбувся круглий стіл на тему «Удосконалення юридичної відповідальності за порушення лісового законодавства», участь у якому  взяли Перший заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевич, експерти, керівники обласних управлінь лісового та мисливського господарства, фахівці Держлісагентства, представники громадськості.

світовий банк

Степове Придніпров`я

Степове Придніпров`є – край неповторний своєю природною красою, щедрістю землі та багатством надр.

Дніпропетровська область розташована в посушливих умовах, в зоні ризикового землекористування, складних екологічних обставинах. Лісистість Дніпропетровщини дуже низка - складає лише 5,8%, тоді як по розрахункам вчених оптимальна лісистість в степових умовах повинна складати не менше 10%.

Площа державного лісового фонду, що знаходиться у підпорядкуванні Дніпропетровського обласного управління лісового господарства, становить 96,3 тис..га.. Вкриті лісовою рослинністю землі становлять 65,4тис.га, в тому числі хвойних порід 16,5 тис.га, дубових насаджень 42,3 тис.га. Загальний запас деревостанів на підприємствах управління становить 10,2 млн.куб.м.

 Управлінню підпорядковані 9 підприємств: 8 лісгоспів, 1 державний заповідник, 34 лісництва, 178 лісових обходів. Середня площа лісового обходу становить близько 1000 га. На підприємствах управління працює 700 чоловік. З них 119 мають вищу освіту, а 188 – неповну та базову вищу освіту. Чисельність державної лісової охорони становить 300 чоловік.

На території державного лісового фонду, якій підпорядкований управлінню, створено 44 заповідних об”єктів загальною площею 16,7 тис. га, що складає 17% загальної площі земель лісового фонду. На заповідних територіях  під охороною знаходиться 11 видів рослин внесені в Червону книгу України, близько 170 видів птахів, з яких більше 50 – рідкісні для Європи види.  Склад місцевої фауни поповнився новими акліматизованими видами: ондатра, єнотоподібна собака, плямистий олень.

Головне завдання управління – це створення нових лісів в області, а також  створення закінченої системи захисних насаджень, охорона і захист існуючих насаджень від пожеж, шкідників лісу та браконьєрів.

Щорічно створюється близько 1тис.га нових лісів. Для забезпечення потреби області в посадковому матеріалі в лісових розсадниках щорічно вирощується більше 6 мільйонів сіянців і саджанців основних лісоутворюючих порід.

Для забезпечення потреб області в посадковому матеріалі для озеленення території міст і сіл в кожному лісгоспі створені шкілки з вирощування декоративних порід.

Дніпропетровщина – це область, в якої велике значення має рекультивація відвалів, яки створилися внаслідок відкритої розробки корисних копалин. Лісгоспи області щорічно створюють на рекультивованих землях близько100 га зелених насаджень.

Велике значення для області має створення системи захисних насаджень на сільськогосподарських землях, вздовж берегів річок та озер для захисту від ветрової і водної ерозії земель.

Ліси мало створити, їх ще треба зберегти від пожеж. Майже 25% всіх насаджень – це хвойні ліси, яки розташовані поблизу великих населених пунктів – Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, Павлоград та інших. Для виявлення і гасіння лісових пожеж створено відомчу пожежну охорону, працює 7 лісових пожежних станцій, в бойовому розрахунку яких знаходиться 27 пожежних автомобілів, до 40 тракторів з ґрунтообробним обладнанням, 14 пожежно-спостережних веж. Здійснюється авіа патрулювання лісів

 • В лісах Дніпропетровщини проводяться рубки догляду за лісом та санітарні рубки. Деревина, яка отримується від вищезазначених видів рубок, низької якості і в основному вона їде на опалення населенню. Рубки головного користування в Дніпропетровської області заборонені.

 

Звертання з проханням допомогти в вирішенні проблеми засмічення лісів.

ДЕРЖАВНЕ  АГЕНТСТВО  ЛІСОВИХ  РЕСУРСІВ  УКРАЇНИ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКЕ ОБЛАСНЕ УПРАВЛІННЯ
ЛІСОВОГО ТА МИСЛИВСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО “НОВОМОСКОВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО”

Першому заступнику начальника
Державної екологічної інспекції
у Дніпропетровській області
Половиці Д.В.

Завантажити звернення

download

 

Звертаємось до Вас з проханням допомогти в вирішенні проблеми засмічення наших лісів. 

Враховуючи те, що ліси лісгоспу розташовані поблизу населених пунктів, на території лісів розташовані чисельні бази відпочинку та інші рекреаційні об’єкти, лісові ділянки іспитують надзвичайно велике рекреаційне навантаження. Велика кількість людей відпочивають в лісах, залишаючи за собою купи сміття.

ДП «Новомосковське лісове господарство»  за активною участю громадськості постійно проводить роботи з прибирання побутових відходів на лісових ділянках, що найбільш піддаються засміченню. Площа лісгоспу становить 14,1 тис. га, а середня чисельність його працівників становить 98 осіб, з них 42 працівника лісової охорони. Тому підприємство повністю не в змозі забезпечити постійне прибирання сміття на всіх лісових ділянках.

Існуючу проблему засмічення лісів не можна вирішити тільки правовим шляхом. Для її подолання потрібна постійна, спільна та цілеспрямована робота лісівників та суспільства, інакше масштаби цього явища невпинно зростатимуть.

 

Директор

ДП “Новомосковський лісгосп”

С.О.Смільський

Звертаємось до Вас з проханням допомогти в вирішенні проблеми засмічення наших лісів. 

Враховуючи те, що ліси лісгоспу розташовані поблизу населених пунктів, на території лісів розташовані чисельні бази відпочинку та інші рекреаційні об’єкти, лісові ділянки іспитують надзвичайно велике рекреаційне навантаження. Велика кількість людей відпочивають в лісах, залишаючи за собою купи сміття.

ДП «Новомосковське лісове господарство»  за активною участю громадськості постійно проводить роботи з прибирання побутових відходів на лісових ділянках, що найбільш піддаються засміченню. Площа лісгоспу становить 14,1 тис. га, а середня чисельність його працівників становить 98 осіб, з них 42 працівника лісової охорони. Тому підприємство повністю не в змозі забезпечити постійне прибирання сміття на всіх лісових ділянках.

Існуючу проблему засмічення лісів не можна вирішити тільки правовим шляхом. Для її подолання потрібна постійна, спільна та цілеспрямована робота лісівників та суспільства, інакше масштаби цього явища невпинно зростатимуть.

 

Директор

ДП “Новомосковський лісгосп”

С.О.Смільський

Функції управління Дніпропетровського обласного управління лісового та мисливського господарства

 • Дніпропетровське обласне управління лісового та мисливського господарства підпорядковується Державному агентству лісових ресурсів України та є його територіальним органом.
 • Дніпропетровське обласне управління сприяє забезпеченню формування і реалізації державної політики в сфері лісових відносин на території Дніпропетровської області.
 • Основними завданнями Дніпропетровського обласного управління є участь у сприянні формування та реалізації державної політики у сфері регулювання лісових відносин та ведення лісового і мисливського господарства:
  • здійснення державного управління та контролю;
  • міжгалузевої координації і функціонального регулювання в галузі ведення лісового і мисливського господарства;
  • участь в організації ведення державного лісового кадастру та державного кадастру мисливських тварин;
  • організація здійснення лісовпорядкування та впорядкування мисливських угідь;
  • моніторингу лісів і мисливських тварин;
  • участь у розробленні та організації виконання загальнодержавних і регіональних програм у сфері охорони;
  • використання, відтворення лісів та тваринного світу. 

Загальна характеристика Дніпропетровського обласного управління лісового та мисливського господарства

Таблиця значеннь по Дніпропетровській області

площа земель лісового фонду, га

96300

з них вкриті лісовою рослинністю, га

65000

природно-заповідний фонд, га

16300

кількість заповідних  об’єктів, шт

44

лісистість області

5,8%

середній вік насаджень (років)

40

середня повнота(од)

0,7

середній бонітет(од)

2,4

лісорозведення, га

900

рубки догляду за лісом, га

274

чисельність працюючих,чол.

700

Регіональна програма „Ліси Дніпропетровщини” на 2011 – 2015 роки

Відповідно до статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Указу Президента України від 7 лютого 2004 року № 171/2004 “Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства”, Постанови Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2009 року № 977 “Про затвердження Державної цільової програми “Ліси України” на 2010–2015 роки”,ураховуючи подання облдержадміністрації, висновки постійної комісії облради з питань екології та енергозбереження,з метою забезпечення виконання в області заходів, спрямованих на системне вирішення проблем охорони навколишнього середовища та зменшення антропогенного навантаження, обласна рада вирішила: 

 

Голова обласної  Є. УДОД

м. Дніпропетровськ

29 квітня 2011 року № 109-6VI2323

download

Державне підприємство “Васильківське лісове господарство”

васильковcкий лесгосп

ДП “Васильківський лісгосп”

52601, Дніпропетровська обл. селище Васильківка, пров. Лісний, 3
код а/н 05639, т. (050) 604-29-37
E-mail: vasilkovkales@ukr.net

Останні новини