Державне агентство лісових ресурсів України

Дніпропетровска облдержадміністрація

Державне підприємство “Дніпровське лісове господарство”

Днепропетровск

ДП “Дніпровський лісгосп”

49100, м. Дніпро, вул. Космічна, 35, код а/н  056(2), т. (068) 178-57-25
E-mail:  dp_dlg@i.ua

Дніпровсько – Орільський природний заповідник

заповідник

Природній заповідник

Адреса: Дніпропетровська область, Дніпровський район, Обухівська селищна рада, Комплекс будівель та споруд, 1

тел../ факс: (056) 735-12-77

e-mail: dopz@ukr.net

 

Дніпровсько – Орільський природний заповідник

49054, м. Дніпропетровськ, вул.. Полєтаєва, 2, код а/н  056, факс: 749-64-71

E-mail: dopz@ukr.net

Державне підприємство “Марганецьке лісове господарство”

мартанець-контора

ДП “Марганецький лісгосп”

53401,  м. Марганець, вул. Хліборобів, 32, код а/н  05665, т. (067) 643-00-45
E-mail: marganleshoz@ukr.net

Робоча група вже напрацьовує зміни до Санітарних правил в лісах України, - Христина Юшкевич

DSC_2142 аа

Вчора  у Державному агентстві лісових ресурсів України  пройшло  засідання робочої групи з удосконалення нормативно-правових актів щодо здійснення санітарно-оздоровчих заходів у лісах.

Перший заступник Голови Держлісагентства Христина Юшкевич, відкриваючи засідання, зазначила, що існує великий резонанс у суспільстві стосовно вирубки дерев у лісах України.

Державне підприємство “Петриківське лісове господарство”

Дніпродзержинськ

ДП “Петриківський лісгосп”     

51914, м. Кам'янське, вул. Наливайко, 14, тел. (096) 345-54-61
E-mail: dp_petr.lisgosp@ukr.net

Обласне управління лісового та мисливського господарства

IMG_0511

Питання, які розглядає управління та послуги, що надає:

 

Завідувач сектору мисливського господарства

ОЛІЙНИК
Олександр Сергійович

реалізація карток обліку добутої дичини та порушень правил полювання, видання посвідчень мисливця

Тел.:


Особистий прийом громадян керівництвом управління:

 


ВЕЛИЧКО
Валерій Миколайович
Начальник управління

тел. 056 722-25-05

кожен понеділок з 10:00 до 17:00


КАРПЕНКО 
Наталія Володимирівна
Заступник начальника управління

тел. 056 722-25-05

кожен вівторок з 10:00 до 17:00


МАРЧЕНКО 
Наталія Іванівна
Заступник начальника управління

кожна середа з 10:00 до 17:00

тел. 056 722-25-05
Телефон для довідок:

карта проізду

Дніпропетровське обласне управління лісового та мисливського господарства

м. Дніпропетровськ, 49094, вул. Набережна Перемоги, 38
тел. 056 722-25-05
E-mail:dnoulg_ohorona@dp.ukrtel.net

Технологічні картки видачі посвідчень. Адміністративні послуги

Технологічна картка сертифікату:

Видача сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій

Технологічна картка сертифікату. Завантажити

 

Технологічні картки контрольноі картки:

Видача контрольної картки та видача дубліката контрольної картки обліку добутої дичини та порушень правил полювання

Технологічна картка контрольноі картки.  Завантажити
Технологічна картка дублікату контрольноі картки.  Завантажити

 

Технологічні картки посвідчення мисливця: 

Видача посвідчення та видача дубліката посвідчення мисливця

Технологічна картка посвідчення мисливця.  Завантажити
Технологічна картка дублікату посвідчення мисливця.  Завантажити

Інформаційні картки видачі посвідчень. Адміністративні послуги

Інформаційна картка сертифікату:

Видача сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій

Інформаційна картка - сертифікат. Завантажити

 

Інформаційна картки контрольноі картки:

Видача контрольної картки та видача дубліката контрольної картки обліку добутої дичини та порушень правил полювання

Інформаційна картка контрольної картки. Завантажити
Інформаційна картка дублікату контрольної картки. Завантажити

 

Інформаційна картки посвідчення мисливця: 

Видача посвідчення та видача дубліката посвідчення мисливця

Інформаційна картка видачі посвідчення мисливця. Завантажити
Інформаційна картка видачі дубліката посвідчення мисливця. Завантажити

Лісокультурна діяльність

Лісогосподарські підприємства області проводять лісокультурну діяльність в 2-х напрямках – лісовідновлення та лісорозведення

Лісовідновлення – це відновлення лісу на територіях, що раніше були вкриті лісом. Щорічно лісгоспи області відновлюють лісів на площі близько 200 га., практично повністю відновлюючи ліси яки загинули внаслідок стихійного лиха або техногенних факторів.

Лісовідновлення здійснюється такими способами:

  1. природне - забезпечення збереження молодняку та підросту під час рубок лісу, також включає проведення комплексу лісівничих заходів, які сприяють появі самосіву і підросту після рубок;
  2. штучне – створення лісових культур. Основне завдання штучного лісовідновлення – створення у найкоротший терміни господарсько-цінних та стійких деревостанів. Це завдання вирішується лише при застосуванні комплексу науково обґрунтованих лісокультурних і лісогосподарських заходів.

Лісорозведення передбачає створення захисних лісових насаджень на непридатних для використання в сільському господарстві (яри, балки, піски), деградованих і малопродуктивних землях, галявинах і пустирях, рекультивованих землях. 

Головною породою для створення захисних лісових насаджень в зоні Степу на звичайних чорноземах є дуб звичайний, супутні – клени, чагарники – жимолость, свидина, інші. З хвойних порід використовуються сосна звичайна та сосна кримська. На деградованих, малопродуктивних землях використовуються акація біла, в’яз, маслинка вузьколиста. 

Основним способом лісовідновлення в області є створення лісових культур. Природне поновлення в зв’язку з незадовільними природними умовами Степу проводиться на незначній площі. Так, у 2013 році було створено 546 га лісових насаджень, в тому числі природне поновлення на площі 82 га. У 2014 році вже створено 365 га лісових насаджень.

Створення лісів можливе при наявності достатньої кількості лісових розсадників для вирощування широкого асортименту садивного матеріалу. Всього по управлінню засіяно 15,4 га розсадників, у розсадниках вирощується 11 млн. шт.. сіянців. Ця кількість садивного матеріалу повністю забезпечує внутрішні потреби лісогосподарських підприємств. У розсадниках лісогосподарських підприємств вирощується 40 видів декоративних порід.

 

Держлісагентство ініціювало робочу групу для реагування на факти незаконних рубок на Закарпатті, - Христина Юшкевич

За дорученням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана для відповідного реагування на інформацію про незаконну вирубку лісу на Закарпатті ініційовано створення робочої групи. Про це повідомила т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич на сторінці у Facebook.IMG_6418

Охорона та захист лісу

Особлива увага приділяється проведенню комплексу профілактичних та запобіжних протипожежних заходів, впровадження екологічно безпечних засобів і методів боротьби з шкідниками і хворобами лісу.

Нагляд за появою шкідників лісу ділиться на 2 види – рекогносцирувальний (це своєчасне виявлення осередків шкідників, визначення їх видового складу та площі вогнищ) та детальний (оцінка рівня загрози деревостанам).

На даний час на території області діє осередок рудого соснового пильщика площею 7 тис. га. У 2013 році були проведені наземні біологічні методи боротьби на площі 5697 га. Винищувальні заходи з рудим сосновим пильщиком проводяться лише у найбільш небезпечних деревостанах. З метою обґрунтування вибіркової боротьби лісгоспи проводять обстеження постраждалих насаджень сосни та беруть їх на облік. В системі захисту лісових насаджень від шкідників і хвороб найбільш дієвою є комплексна система боротьби, при якій підтримується на низькому рівні чисельність шкідників з допомогою природних регуляторів в сукупності зі спеціальними лісозахисними заходами – біологічними, хімічними, лісогосподарськими та іншими. Хімічні засоби боротьби зі шкідниками і хворобами лісу застосовують тільки при масовому розповсюдженні, коли інші заходи не дають позитивних результатів.

Особливе лісозахисне значення має проведення різних видів рубок в ослаблених, пошкоджених, перестійних деревостанах. Санітарно-оздоровчі заходи спрямовані на оздоровлення та посилення біологічної стійкості деревостанів, запобігання їх захворюванню, пошкодженню і призначаються на підставі матеріалів лісовпорядкування, санітарного або лісопатологічного обстеження.

Під час проведення вибіркових санітарних рубок вилучаються сухостійні, всихаючи, дуже ослаблені дерева внаслідок пошкодження шкідниками і хворобами,  стихійного лиха, антропогенного та іншого шкідливого впливу.

Суцільні санітарні рубки проводяться з площі 0,1 га і більше, пошкоджених  шкідниками і хворобами та внаслідок стихійного лиха, антропогенного та іншого шкідливого впливу, коли інші санітарно-оздоровчі заходи не можуть їх оздоровити.

Охорона лісів від пожеж здійснюється за допомогою лісопожежних станцій, яких по управлінню числиться 8 одиниць. Спостереження за хвойними масивами ведеться за допомогою системи пожежно-спостережних веж. Щорічно проводиться ряд заходів з попередження поширення лісових пожеж – це створення протипожежних розривів, мінералізованих смуг, догляд за дорогами протипожежного значення, водойм, місць для куріння, організація служб боротьби з пожежами, гасіння пожеж, організація наземних команд.

 

Мисливство

Мисливське господарство – це сфера переважно екологічної діяльності, що здійснюється у природних умовах і спрямована на охорону використання та відтворення мисливських тварин, надання послуг мисливцям для полювання, розвитку стрілецько-мисливського спорту, собаківництва, відродження і збереження мисливських тварин. Мисливський фонд – це мисливські тварини, що перебувають у стані природної волі, утримуються у неволі чи у напіввільних умовах у межах мисливських угідь. Загальна площа мисливських угідь Дніпропетровщини становить 2548 тис. га. В мисливських угіддях області водяться козулі, кабани, також зустрічаються зайці, лисиці, вовки, лосі.

У систему заходів щодо ведення мисливського господарства входять: поліпшення захисних умов середовища для проживання тварин, відновлення популяцій, оптимізація їхньої чисельності, захист тварин від стихійного лиха, браконьєрства і наслідків господарської діяльності людини.

 

Затверджено нову редакцію Санітарних правил у лісах України

Кабінет Міністрів України ухвалив нову редакцію Санітарних правил у лісах України. Відповідну постанову було прийнято на засіданні КМУ сьогодні, 26 жовтня 2016 року.

Т. в. о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич зазначила, що нова редакція санправил жорстко регламентує проведення санітарних рубок, а їх дія буде поширюватися на всіх лісокористувачів

IMG_6418

1
27.10.2016

НЕ ВТРАЧАТИ ПИЛЬНІСТЬ.

 

 

Навчання 2 (1)

 

Аномально дощовий травень звичайно зменшив загрози загорань у лісах Дніпропетровщини. Однак, лісівники  області залишаються напоготові для боротьби з можливими  пожежами в зелених насадженнях регіону. Вони продовжують удосконалювати свою професійну майстерність в запобігання лиха.

Необхідно активізувати співпрацю з громадськістю на місцях, - Христина Юшкевич

 

Взаємодія з громадськістю, залучення місцевих жителів до участі в управлінні лісами, зробить нашу роботу більш прозорою та відкритою. А це, в першу чергу, допоможе у боротьбі з незаконними рубками та реформуванні лісового господарства. На цьому наголосила т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич на своїй сторінці у Facebook.громада-активная Копирование

Останні новини