Державне агентство лісових ресурсів України

Дніпропетровска облдержадміністрація

Лист до Прем'єр-міністра України

Як захистити новорічне дерево? Це знають у ДП «Дніпровський лісгосп».

Новий рік – одне з не багатьох свят, яке відзначають всі.   На жаль, є в нього і негативна сторона. Минуть новорічні застілля й буквально на другий день на смітниках і смітничках, почнуть з’являтися вже нікому не потрібні сосонки і ялинки.  Як захистити новорічне дерево? У Кіровському лісництві Дніпровського  лісгоспу  цього року до вирішення проблеми поставилися кардинально. Тут  розпочато патрулювання громадськості для запобігання браконьєрських вирубок хвойних дерев напередодні новорічних свят.екологи-волонтери

0
16.12.2016

За розвитком насіннєвих центрів майбутнє здорового лісу, - Христина Юшкевич на Львівщині

 

 

 

За розвитком насіннєвих центрів майбутнє для наших поколінь, адже спеціальні технології дають змогу вирощувати стійкі до різних хвороб саджанці та вирощувати здоровий ліс. На цьому наголосила т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич, відвідавши державне підприємство «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр».

 

0
09.12.2016

Держлісагентство активізує боротьбу з корупцією та незаконним обігом деревини, - Христина Юшкевич

Т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич та начальник Департаменту захисту економіки Національної поліції України Ігор Купранець підписали Протокол про інформаційне співробітництво.

Відповідно до документу, Держлісагентство з метою створення системи взаємодії з правоохоронними органами надає доступ до Системи електронного обліку деревини (ЕОД) працівникам Департаменту захисту економіки Нацполіції.

Христина Юшкевич обговорила з українськими та зарубіжними експертами питання розвитку лісової галузі

Т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич обговорила питання розвитку лісової галузі з представником Агенції з охорони навколишнього середовища Мікаелем Суттером (Республіка Австрія), членами команди Офісу ефективного регулювання (BRDO) Світланою Коломієць, Андрієм Заблоцьким, Ігорем Лавриненком та національним координатором програми FLEG в Україні Юрієм Марчуком.IMG_6418

0
14.11.2016

Держлісагентство ініціювало робочу групу для реагування на факти незаконних рубок на Закарпатті

За дорученням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана для відповідного реагування на інформацію про незаконну вирубку лісу на Закарпатті ініційовано створення робочої групи. Про це повідомила т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич на сторінці у Facebook.

Вона зазначила, що вже надіслані запити до відповідних державних органів для формування робочої групи. 

«Потрібно дати об’єктивну оцінку роботи всіх лісогосподарських підприємств. Кожна ділянка буде проінспектована разом з правоохоронцями, екологами, громадськістю та ЗМІ», - наголосила Христина Юшкевич.

Нагадаємо, Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий на засіданні Уряду представив інтерактивну карту вирубки лісів України. Пілотна область на прикладі якої представлені принципи дослідження – Закарпатська.

 

http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article?art_id=172784&cat_id=32888

 

--
З повагою

прес-служба Держлісагентства

 

Затримання Закарпатською митницею вагонів з деревиною – незаконно: ще один лісгосп виграв суд

Хмельницький окружний адміністративний суд визнав протиправною бездіяльність Закарпатської митниці ДФС щодо затримки восьми залізничних вагонів з паливними дровами державного підприємства «Шепетівське лісове господарство».

Це вже другий виграний суд стосовно незаконного затримання вагонів з деревиною на Закарпатті. Перше таке рішення було ухвалено за позовом ДП «Славутське лісове господарство», яким визнано незаконне затримання Закарпатською митницею ДФС чотирьох вагонів цього лісгоспу.деревина

0
27.10.2016

Україна та Австрія підписали Меморандум про співпрацю в галузі лісового господарства

Сьогодні в рамках офіційного візиту до Австрійської Республіки Міністр аграрної політики і продовольства України Тарас Кутовий та т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич зустрілися з Федеральним Міністром сільського та лісового господарства, навколишнього середовища та водного господарства Австрії Андре Рупрехтером.

 

За результатами зустрічі міністри двох держав підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю у галузі лісового господарства.

 

Зокрема Меморандумом передбачається налагодження співпраці щодо:

 

- ведення лісового господарства на основі об'єктивних даних та інформації;

 

- забезпечення легальності деревини у відповідності до зобов'язань до регламенту ЄС щодо деревини;

 

- виконання прикладних досліджень стосовно охорони та захисту лісів, лісової генетики, досліджень ґрунтів та екології;

 

- впровадження наближеного до природи лісівництва, збереження біорізноманіття лісів;

 

- зменшення впливу змін клімату та адаптації до його змін у лісовому секторі, у тому числі заходів щодо попередження стихійних лих;

 

- впровадження ефективних та екологобезбечних технологій для лісоуправління та підвищення кваліфікації лісівників;

 

- оцінки потреб у лісовій інфраструктурі та будівництва лісових доріг;

 

- підвищення екологічної обізнаності суспільства, освіти та розвитку екологічної культури населення щодо питань збалансованого лісоуправлінння.

 

Як повідомила т.в.о. Голови Держлісагентства, завдяки меморандуму відбуватиметься обмін фахівцями, проводитимуться спільні робочі групи та семінари, реалізовуватимуться спільні проекти.

 

«Тепер будемо активно далі працювати і залучати закордонних фахівців для реформування лісової галузі України», - підкреслила Христина Юшкевич.

 


IMG_20161020_133828

прес-служба Держлісагентства

Христина Юшкевич: Україні потрібна Національна лісова стратегія

Для розвитку галузі необхідна Національна лісова стратегія, яка буде базуватися на принципах збереження екології, впровадження новітніх технологій та збережені місцевих традицій. На цьому наголосила т. в. о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич під час виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин.

 

Засідання відбулося в Національному університеті біоресурсів та природокористування 19 жовтня 2016 року.

 

«Розроблення нацстратегії це початок реформування лісової галузі. Але ми всі розуміємо, що для реформи необхідні ресурси, саме тому пропоную створити Лісовий фонд України», - зазначила Христина Юшкевич.

 

За словами т. в. о. Голови відомства, фонд допоможе вирішити проблему фінансування лісогосподарств південних та східних регіонів, а також забезпечить розвиток інфраструктури і туризму, лісорозведення та лісовідновлення.

 

Окрім того, вона повідомила, що Держілагентство вже розробило законопроект, який передбачає посилення відповідальності за порушення правил поведінки в лісі, незаконну вирубку та тіньовий обіг деревини.

 

«Законопроект також передбачає введення єдиної державної системи електронного обліку деревини для всіх постійних лісокористувачів та запровадження прозорих правил реалізації, як дієвого способу боротьби з незаконними рубками та тіньовим ринком», - додала Христина Юшкевич.

 

Т. в. о. Голови Держлісагентства охарактеризувала теперішній стан лісової галузі. «Україна займає восьме місце серед європейських держав за площею вкритих лісом земель – 9600 тис. га, а відсоток лісистості складає 15,9%», - зазначила Христина Юшкевич.

 

Вона підкреслила, що основна мета – розвивати лісовий фонд та збільшувати відсоток лісистості країни до оптимальних 20%, а основна функція Держлісагентства – це відновлення та створення лісів.

 

«Держлісагентство працює над сертифікацією лісів за міжнародною системою FSC. На сьогодні площа сертифікованих лісів в Україні складає 3,3 млн. га, що становить майже 32% лісового фонду країни. Ми продовжуємо цю роботу, саме сертифікація показує потенціал та сталий розвиток лісового господарства», - повідомила т. в. о. Голови відомства.

 

Христина Юшкевич зазначила, що незважаючи на труднощі, галузь збільшує суму надходжень до державного та місцевих бюджетів. «Лише за минулий рік галузь перерахувала до бюджету 3,2 млрд грн податків. Галузь забезпечує роботою 50 тис. громадян», - повідомила вона.

 

Фахівці та експерти, які взяли участь у засіданні, наголосили на необхідності якнайшвидшої розробки стратегії та вирішення питання фінансування лісової галузі. Зокрема, директор науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації імені Г. М. Висоцького Віктор Ткач зазначив, що необхідно внести зміни до бюджетного і податкового кодексів, і створити Лісовий фонд якнайшвидше.

 

Підбиваючи підсумки виїзного засідання, народні депутати України – члени Комітету, зазначили, що підтримують запропонований напрямок розвитку та готові сприяти реформуванню лісової галузі.

Спільна боротьба всіх відомств та громадськості дає свої результати у боротьбі з незаконними рубками, - Христина Юшкевич

Т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич повідомила, що за третій квартал поточного року вдалося суттєво скоротити темпи зростання незаконної вирубки лісу.

«Зібрали оперативні відомості про незаконні рубки. Динаміка оптимістична. Завдяки збільшенню та посиленню рейдів лісової охорони почали активніше виявляти незаконні рубки. За 9 місяців 2016 року їхній обсяг склав трохи більше 20 тис. кубометрів», – написала Христина Юшкевич на своїй сторінці у Facebook.

NSV_8365

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ЛІСГОСП ВІДЗНАЧИВ ЮВІЛЕЙ.

15 вересня 2016 року   Державне підприємство " Дніпропетровське лісове господарство" відзначило свій 80-річний ювілей. Про таку давню історію цього  лісгоспу  свідчать дивом збережені архівні документи.

Дніпропетровський лісгосп (1)_1

Дніпропетровський лісгосп (2)

17-го вересня, в суботу, о 7-30 в програмі Дніпровської обласної студії телебачення «Аграрна Дніпропетровщина» братиме участь начальник Дніпропетровського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерій Величко.

Серед обговорюваного у студії виступаючий приділив увагу   обласній програмі «Ліси Дніпропетровщини».         

Її важливість полягає в тому що  крім посадки дерев  лісівники, екологи та освітяни пропагують  знання про ліс, проводять заняття в спеціалізованих класах, читають лекції, демонструють виставки, присвячені збереженню лісів. На базі Дніпровсько-Орільського  природного заповіднику відбуваються семінари з обміну досвідом волонтерів – екологів . Окрім того виступаючий підбив підсумки роботи лісівників у поточному році та привітав колег з наступним професійним святом «Днем лісника», котре буде відзначатися у найближчу неделію.  

 

 

Прес-служба Дніпропетровського ОУЛМГ

«КУБОК ДНІПРА» ВИЗНАЧИВ ПЕРЕМОЖЦІВ.

   8-го вересня, у четвер,   увага лісників Наддніпрянщини була прикута до  лісового масиву Шульгівського лісництва Дніпродзержинського  лісгоспу, де проходили традиційні щорічні змагання вальників лісу на «Кубок Дніпра». Фахова першість зібрала не лише учасників з Дніпропетровщини, а й з сусідніх областей Харківської,  Донецької, Кіровоградської, Полтавської, Запорізької та  Миколаївської. Всього було представлено 17 команд.Кубок Дніпра

Перед початком змагань

 

 

ПРОФЕСІЙНІ ЗМАГАННЯ ЛІСНИКІВ НА ДНІПРОПЕТРОВЩИНІ.

 8-го вересня, у четвер у Шульгівському лісництві  на Дніпропетровщині відбудеться конкурс вальників лісу на «Кубок Дніпра». Організатором конкурсу вже традиційно виступило Дніпропетровське обласне управління лісового та мисливського господарства.image001

Тотальний контроль за обігом деревини допоможе знищити корупційну складову, - Христина Юшкевич

Потрібна єдина система електронного обліку деревини для всіх, щоб неможливо було виписувати накладні від руки. Із впровадженням електронної бази, доступ до неї отримають правоохоронці та митники, і ми переведемо всіх постійних лісокористувачів на ТТН-ліс, для внутрішнього переміщення лісу. Про це повідомила т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич на своій сторінці у Facebook.

ялинки

Останні новини