Державне агентство лісових ресурсів України

Дніпропетровска облдержадміністрація

Основні напрямки діяльності у 2022 році

01 лютого в Дніпропетровському обласному управлінні лісового та мисливського господарства на нараді з керівниками лісгоспів обговорювали основні напрямки діяльності галузі у 2022 році.

«Одним із головних напрямків роботи є охорона лісів від пожеж, від  шкідників і хвороб  та незаконних рубок. Однозначним пріоритетом 2022 року є реалізації програми Президента України «Зелена країна». Цього року заплановано висадити 10 мільйонів 800 тисяч сіянців деревних рослин,- сказав начальник ДОУЛМГ Олександр Кравченко.

Заступник начальника управління, завідувач сектору бухгалтерського обліку та звітності Наталія Марченко  поінформувала присутніх про підбиття підсумків господарсько-фінансової діяльності у 2021 році та повідомила про сплату податків лісгоспами області до бюджету – понад 39 млн. Це на сім мільйонів більше, ніж у 2020 році – понад 32 млн.

Щодо показників галузі у минулому році: виручка лісгоспів від  реалізації продукції (без ПДВ) - понад 59 млн, що на 31,8% більше, ніж у 2020 році. Чистий прибуток підприємств – 159 тис. грн.

Середня заробітна плата у порівнянні з 2020 роком зросла на 32,7% та становить 9 342,19 грн.

Важливим завданням цього року є захист лісів від пожеж. Завідувач сектору лісового господарства Микола Просяник  звернув увагу керівників лісгоспів на необхідності здійснення комплексу організаційних та практичних протипожежних заходів і створення в області мережі веж, обладнаних сучасними телевізійними системами спостережень. А також наголосив на збільшенні обсягів робіт із лісокультурного виробництва з метою забезпечення садивним матеріалом при проведенні весняної та осінньої кампанії з лісовідновлення та лісорозведення. 

Найкращі показники лісової галузі

Право державної власності на ліси

Привітання з Новим роком начальника ДОУЛМГ

Шановні колеги!

Щиро вітаю Вас з Новим 2022 роком.

Ми прожили непростий, але багатий на здобутки й події рік. По-перше, це зміни, які ми здійснили протягом минулого року з метою укрупнення лісгоспів та їх ефективного управління. А по-друге, багато небайдужих людей, учнівської та студентської молоді, представників громадських організацій, місцевого самоврядування, засобів масової інформації долучилися до висаджування дерев в рамках акції «Створюємо ліси разом».

У новому році на нас очікують подальші кроки у вирішенні завдань, спрямованих на розвиток лісової галузі та створення гідних умов праці лісівників Дніпропетровщини.

Бажаю у наступному році злагоди, щастя і добробуту кожній родині. І нехай здійсняться  найсміливіші мрії. З Новим роком! 

Веселих свят!

Олександр Кравченко 
начальник Дніпропетровського обласного управління лісового та мисливського господарства                                     

                                    

                               

Орієнтовні ціни на новорічні ялинки у розрізі лісгоспів Дніпропетровщини

Внесено зміни до складу Комісії з припинення державного підприємства

Відповідно до Наказу Державного Агентства Лісових Ресурсів України від 17.11.2021 року № 761 "Про внесення змін до складу Комісії з
припинення ДЕРЖАВНОГО
ПІДПРИЄМСТВА «МАРГАНЕЦЬКЕ
ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО» було внесені зміни до складу Комісії з припинення ДЕРЖАВНОГО
ПІДПРИЄМСТВА «МАРГАНЕЦЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО»,
затвердженого наказом Державного агентства лісових ресурсів України
від 27.09.2021 № 585, а саме заміна Голови комісії по припиненню ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «МАРГАНЕЦЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО» - Вербенця Володимира Васильовича на Коваленка
Віталія Олександровича.
Відповідно до Наказу Державного Агентства Лісових Ресурсів України від 17.11.2021 року № 762 "Про внесення змін до складу Комісії з
припинення ДЕРЖАВНОГО
ПІДПРИЄМСТВА «КРИВОРІЗЬКЕ
ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО» було внесені зміни до складу Комісії з припинення ДЕРЖАВНОГО
ПІДПРИЄМСТВА «КРИВОРІЗЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО»,
затвердженого наказом Державного агентства лісових ресурсів України
від 27.09.2021 № 582, а саме заміна Голови комісії по припиненню ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «КРИВОРІЗЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО» - Вербенця Володимира Васильовича на Коваленка
Віталія Олександровича.

Викладачі та студенти ПДБА взяли участь в акції «Зелена країна»

17 листопада у Міжнародний день студентів вихованці ПДБА разом з викладачами та працівниками Новомосковського лісгоспу висадили понад 60 декоративних дерев перед будівлею вузу в рамках громадської акції  «Створюємо ліси разом»

«Ми підтримали громадську ініціативу Придніпровської державної академії будівництва та архітектури та надали садивний матеріал для озеленення території навчального закладу. Це туя, ялівець, катальпа, барбарис, спірея»,- повідомив директор ДП «Новомосковський лісгосп» Петро Яловий. Вже весною ділянка, озеленена  деревами, кущами та газоном, створюватиме неповторну атмосферу затишку та комфорту.

«Висаджуємо дерева відповідно до дендрологічного плану, який розробила старший викладач кафедри архітектурного проектування, ландшафтний архітектор Ольга Бондаренко. Тут буде прекрасна зелена зона і місце перепочинку для наших студентів та викладачів», - зауважив ректор ПДБА Микола Савицький.  

Учасники заходу зробили свій внесок у реалізацію екологічної концепції вузу «Зелений університет», орієнтовану на мінімізацію навантаження довкілля. А також долучилися до масштабного проєкту «Зелена країна», який передбачає за три роки висадити 1 млрд. дерев.

IMG-2353IMG-2352IMG-2349IMG-2347IMG-2346IMG-2345IMG-2340IMG-2338

Всеукраїнська громадська акція

На території Миколаївського лісництва ДП «Петриківський лісгосп» було створено нових лісових насаджень хвойних дерев на площі 0,5 га в кількості 3 тисячі штук. В рамках програми Президента України «Зелена країна» та громадської акції Держлісагенства України «Створюємо ліси разом» долучились до справи збереження лісів нашої області співробітники прокуратури Дніпропетровщини очолювані заступником керівника Дніпропетровської обласної прокуратури Олександром Савенком.

Перед початком заходу учасники акції отримали інвентар, засоби захисту, садивний матеріал. Інструктаж з техніки безпеки та садіння сіянців сосни звичайної провів директор Петриківського лісгоспу Іван Яловий.

Начальник Дніпропетровського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Кравченко звернувся до присутніх і подякував за участь у всеукраїнській громадській акції «Створюємо ліси разом». У ході проведення осінньої лісокультурної кампанії планується створити  лісових насаджень на площі 147 га в кількості 884 тисяч штук садивного матеріалу, - повідомив Олександр Кравченко.

IMG-WA0013IMG-WA0005IMG-WA0006IMG-WA0028IMG-WA0036IMG-WA0038

Ми створюємо ліси разом

23 жовтня в усіх лісгоспах  Дніпропетровського обласного управління лісового та мисливського господарства висаджували лісові культури в рамках програми «Зелена країна», відповідно до Указу Президента «Про деякі заходи щодо збереження та відтворення лісів». Створено нових лісових насаджень листяних дерев на площі 19,6 га  в кількості понад 70 тисяч штук  та хвойних дерев на площі 6,4 га в кількості понад 30 тисяч штук.

До лісівників долучилися представники влади, органів місцевого самоврядування та ЗМІ.

Зокрема, в  Новомосковському військовому лісгоспі  акцію «Створюємо ліси разом» підтримали представники Черкаської об’єднаної територіальної громади та військових частин.

Директор Новомосковського військового лісгоспу Василь Іванів звернувся до учасників заходу з вітальним словом. Він наголосив на важливості залучення громадськості до заходів зі збереження та відтворення лісів, які з давніх-давен були джерелом ресурсів, необхідних для виживання людей. Кожне дерево, посаджене з любов’ю обов’язково виросте і цю красу лісу побачать наші нащадки, - сказав керівник державного підприємства.

Перший заступник начальника Дніпропетровського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерій Величко привітав та подякував організаторам і учасникам акції від імені начальника Дніпропетровського ОУЛМГ Олександра Кравченка. Кожен мешканець може допомогти у садінні дерев і зробити наш край ще прекраснішим. Для цього достатньо звернутися до лісгоспу або зареєструватися на спеціальному сайті «Зелена країна»,- розповів Валерій Величко.

Для учасників заходу працівники Новомосковського військового лісгоспу провели майстер-клас з садіння сосни. Усі присутні отримали інвентар, сіянці сосни та засоби захисту.

За декілька годин напруженої роботи було висаджено сосни на площі 1 га в кількості понад 6 тисяч штук.

Ми зацікавлені у збільшенні лісів, які є місцем відпочинку  і наснаги для мешканців нашої громади. Тож будемо примножувати природні багатства і братимемо участь у таких акціях разом з лісівниками, - зауважив перший заступник Черкаської об’єднаної територіальної громади Павло Ніколюкін.

photo_2021-10-25 23.33.05photo_2021-10-25 23.33.09photo_2021-10-25 23.33.11photo_2021-10-25 23.33.14

Лісники Дніпропетровщини у фокусі всеукраїнської преси.

У вересневому числі Всеукраїнського щомісячника «Бористен» побачив світ нарис про лісничого Миколаївського лісництва ДП «Петриківський лісгосп» Олега Мілова. Автор допису «Відданість лісовій справі» редактор видання, голова Дніпропетровської обласної організації НСПУ Фідель Сухоніс. В художньо-документальному нарисі він не лише зазначає високий професіоналізм свого  героя, а й підкреслює романтичність професії охоронця лісу, її вагоме значення для народного господарства України.

Screenshot_20211004-093516

Зелена країна

30 вересня в інформаційному центрі «Наше місто» перший заступник начальника Дніпропетровського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерій Величко взяв участь в пресконференції, на якій  розповів про заходи громадської акції Держлісагенства України «Створюємо ліси разом» в рамках виконання програми Президента України «Зелена країна». Мета – покращення комунікації представників лісової галузі з суспільством, підвищення іміджу професії лісівника, поширення знань про ліси та їх важливості для існування життя на планеті, покращення екологічної ситуації в країні.

Акція триватиме з 01 жовтня по 30 листопада. Буде проведено низку заходів.

  1. Садіння дерев із залученням місцевого населення, учнівської та студентської молоді, представників громадських організацій,  органів влади та місцевого самоврядування, засобів масової інформації. Участь в акції з садіння дерев можна здійснити декількома способами:
    • - кожен українець може безкоштовно долучитися до висадження лісу у будь-якому регіоні України. Для цього потрібно заповнити онлайн форму на сайті «Зелена країна».
    • - якщо немає змоги висаджувати дерева, то лісівники висадять ліс на обраній ділянці у будь-якому регіоні України. Можна зробити благодійний внесок - 50 гривень за одне висаджене дерево. Кошти одразу перераховуються на користь підопічних  благодійного фонду, який вже 10 років допомагає дітям у боротьбі з онкологічними захворюваннями.
  2. Інформаційні та роз’яснювальні заходи (екскурсії, тематичні зустрічі, лекції, прес-тури).
  3. Пресконференції, круглі столи, конкурси, фестивалі.
  4. Профорієнтаційні заходи щодо популяризації професії лісівника.

 

Надважлива інформація

Відповідно до Наказу Державного Агентства Лісових Ресурсів України від 27.09.2021 року № 583 «Про припинення ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ПАВЛОГРАДСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО» та затвердження складу Комісії з припинення» прийнято рішення про припинення діяльності ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ПАВЛОГРАДСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО», код згідно з ЄДРПОУ 00991663, шляхом реорганізації, а саме-приєднання до ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВО «НОВОМОСКОВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО», код згідно з ЄДРПОУ 00991634.
Вимоги до кредиторів приймаються в письмовому вигляді в термін два місяців з дня опублікування повідомлення про рішення засновника про припинення ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ПАВЛОГРАДСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО» шляхом реорганізації за адресою: 51400, м. Павлоград, пров. Лікарняний, 24.
Голова комісії по припиненню ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ПАВЛОГРАДСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО» - Яловий Петро Олександрович, 0973610597
Відповідно до Наказу Державного Агентства Лісових Ресурсів України від 27.09.2021 року № 586 «Про припинення ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ВАСИЛЬКІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО» та затвердження складу Комісії з припинення» прийнято рішення про припинення діяльності ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ВАСИЛЬКІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО», код згідно з ЄДРПОУ 00991640, шляхом реорганізації, а саме-приєднання до ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВО «НОВОМОСКОВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО», код згідно з ЄДРПОУ 00991634.
Вимоги до кредиторів приймаються в письмовому вигляді в термін два місяці з дня опублікування повідомлення про рішення засновника про припинення ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ВАСИЛЬКІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО» шляхом реорганізації за адресою: 52601, Дніпропетровська обл. селище Васильківка, пров. Лісний, 3
Голова комісії по припиненню ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ВАСИЛЬКІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО» - Яловий Петро Олександрович, 0973610597
 
Відповідно до Наказу Державного Агентства Лісових Ресурсів України від 27.09.2021 року № 584 «Про припинення ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ВЕРХНЬОДНІПРОВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО» та затвердження складу Комісії з припинення» прийнято рішення про припинення діяльності ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ВЕРХНЬОДНІПРОВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО», код згідно з ЄДРПОУ 00991678, шляхом реорганізації, а саме-приєднання до ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ПЕТРИКІВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО», код згідно з ЄДРПОУ 00991611.
Вимоги до кредиторів приймаються в письмовому вигляді в термін два місяці з дня опублікування повідомлення про рішення засновника про припинення ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ВЕРХНЬОДНІПРОВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО» шляхом реорганізації за адресою : 51600, м. Верхньодніпровськ, вул. Яблунева, 117 .
Голова комісії по припиненню ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ВЕРХНЬОДНІПРОВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО» - Яловий Іван Олександрович, 0973639224
 
Відповідно до Наказу Державного Агентства Лісових Ресурсів України від 27.09.2021 року № 582 «Про припинення ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «КРИВОРІЗЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО» та затвердження складу Комісії з припинення» прийнято рішення про припинення діяльності ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «КРИВОРІЗЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО», код згідно з ЄДРПОУ 00991628, шляхом реорганізації, а саме-приєднання до ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ДНІПРОВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО», код згідно з ЄДРПОУ 00991686.
Вимоги до кредиторів приймаються в письмовому вигляді в термін два місяці з дня опублікування повідомлення про рішення засновника про припинення ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «КРИВОРІЗЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО» шляхом реорганізації за адресою: 50065, м. Кривий Ріг, вул. Лісоводів, 9.
Голова комісії по припиненню ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «КРИВОРІЗЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО» - Вербенець Володимир Васильович, 0955485381
Відповідно до Наказу Державного Агентства Лісових Ресурсів України від 27.09.2021 року № 585 «Про припинення ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «МАРГАНЕЦЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО» та затвердження складу Комісії з припинення» прийнято рішення про припинення діяльності ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «МАРГАНЕЦЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО», код згідно з ЄДРПОУ 00991657, шляхом реорганізації, а саме-приєднання до ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ДНІПРОВСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО», код згідно з ЄДРПОУ 00991686.
Вимоги до кредиторів приймаються в письмовому вигляді в термін два місяці з дня опублікування повідомлення про рішення засновника про припинення ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «МАРГАНЕЦЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО» шляхом реорганізації за адресою: 53401, м. Марганець, вул. Хліборобів, 32
Голова комісії по припиненню ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА «МАРГАНЕЦЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО» - Вербенець Володимир Васильович, 0955485381

Про акцію «Створимо ліси разом»

1 жовтня розпочинається акція «Створимо ліси разом» в рамках виконання Програми Президента України «Зелена країна», яка триватиме до 30 листопада.

На Дніпропетровщині заплановано проведення низки заходів з лісовідновлення, лісорозведення та озеленення населених пунктів, спрямованих на виховання шанобливого ставлення до природи.

До участі в Акції зі створення лісових насаджень запрошуємо учнів та студентів, громадських активістів, представників влади, об’єднаних територіальних громад та усіх охочих примножити лісові багатства рідного краю.

Перед початком заходу працівники лісогосподарських підприємств проведуть учасникам акції інструктаж з техніки безпеки та технології садіння лісових культур, забезпечать садивним матеріалом та інвентарем для посадки сіянців.

Створено спеціальний сайт, де можна відслідковувати хід висадки лісу. Окрім того, будь-хто може долучитися до акції. Для цього потрібно заповнити спеціальну форму реєстрації на участь в акції «Створимо ліси разом». 

Приєднуйтесь та діліться фотографіями на сайті «Зелена країна».

Лісівники Дніпропетровщини запрошують долучатися до заходів з висаджування дерев та звертатися до відповідальних осіб із забезпечення комунікації в рамках акції «Створюємо ліси разом».

Відповідальні_особи_із_забезпечення_комунікації.xlsx

Лісових насаджень буде більше, ніж торік

27 вересня на засіданні колегії Дніпропетровського обласного управління лісового та мисливського господарства ухвалили рішення створити нових лісових насаджень більше на 70 га, до запланованих цього року 332га. У лісових культурах переважатимуть акація біла, дуб звичайний, сосна кримська, горіх чорний.

Начальник Дніпропетровського ОУЛМГ Олександр Кравченко повідомив про результати розширеної колегії Держлісагенства з питань вирощування посадкового матеріалу із закритою кореневою системою, що відбулася на базі держлісгоспів Черкащини. А також наголосив на необхідності збільшити заготівлю насіння основних порід лісгоспами області  для виконання поставлених завдань щодо забезпечення посадковим матеріалам акції «Створимо ліси разом» в рамках Програми Президента України « Зелена країна». В процесі обговорення цього питання було погоджено  збільшити  заготівлю лісового насіння.

Присутні на колегії також обмінялися думками щодо  низки  питань, пов’язаних з організацією виконання указу Президента України «Про деякі заходи щодо збереження та відновлення лісів» та реформування  лісогосподарських підприємств області.

"Зелена країна": як зміниться площа лісів в рамках реалізації програми Президента

Ліси вкривають лише 15.9% території України при оптимальному показнику лісистості у 20%. У рамках програми Президента “Зелена країна” за 3 роки буде висаджено 1 мільярд нових дерев. За 10 років площа лісів збільшиться на 1 мільйон гектарів. 

16 вересня Генеральний директор Директорату з питань економічної політики Офісу Президента України Дмитро Олійник разом із Головою Державного агентства лісових ресурсів України Юрієм Болоховцем дали старт наймасштабнішій висадці дерев у країні.

Держлісагентство, якому належить 73% лісів, стане основним драйвером виконання еко-ініціативи. До кінця 2024 року лісівники висадять більше 166 тисяч гектарів культур.

“Разом із Міністром захисту довкілля та природних ресурсів Романом Абрамовським ми розробили чітку дорожню карту з реалізації програми “Зелена країна”. Ми вже почали збільшувати власні потужності. За ці роки у нас має з’явитися 9 сучасних і технологічних селекційно-насіннєвих центрів. Сьогодні такий центр відкриваємо у Львові, до кінця року відкриємо ще один у Лимані Донецької області. Побудуємо такі технологічні насіннєві центри на Волині, Івано-Франківщині, Хмельниччині, Київщині, Сумщині, Херсонщині, Кіровоградщині”, - сказав Голова Держлісагентства Юрій Болоховець.

Державне агентство лісових ресурсів України

Останні новини