Державне агентство лісових ресурсів України

Дніпропетровска облдержадміністрація

Станом на 20 квітня 2016 року вже ліквідовано 127 лісових пожеж

Держлісагентство постійно здійснює моніторинг проведення протипожежних заходів у лісових масивах. Про це повідомила Перший заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевич у ходіпроведення комплексного практичного відпрацювання взаємодії наземних і повітряних сил та засобів під час ліквідації масштабних лісових пожеж, яке відбулося 20 квітня на території Спеціального авіаційного загону Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України (м. Ніжин, Чернігівська область) за участі Держлісагентства.

DSC_1492

Підсумки 11-ої акції Держлісагентства України «Майбутнє лісу у твоїх руках»

Започаткована ще у 2006 році акція Держлісагентства «Майбутнє лісу у твоїх руках», незважаючи на недостатнє бюджетне фінансування лісової галузі, цього року стала масовою! Участь у заходах акції взяли близько 27 тисяч осіб, з них майже 15 тис. – шкільна та студентська молодь. Крім того, активно долучились до акції представники громадських організацій, засобів масової інформації, органів влади.

У рамках акції за допомогою та під керівництвом лісівників-професіоналів на площі майже 3 тис. га створено лісові насадження. Чим більше громадян, особливо молоді, будуть обізнані з процесом створення, догляду та вирощування лісових насаджень, тим більше буде прихильників бережливого ставлення до

ДНІПРОПЕТРОВСЬКІ ЛІСОВИКИ РОЗШИРЮЮТЬ ПОСЛУГИ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ .

В пошуках додаткових джерел фінансування дніпропетровські лісовики розширюють послуги для населення. Вже не один рік розплідник Микильського лісництва Дніпропетровського обласного управління лісового і мисливського господарства реалізує населенню та організаціям саджанці декоративних і цінних порід дерев. Цього ж року  вирішено значно поширити таку діяльність. І  нині у працівників Микильського розплідника особливо гаряча пора. Адже весняна висадка дерев традиційно популярна в Україні. 

Представники Держлісагентства взяли участь у зустрічі з Міністром аграрної політики та продовольства України Олексієм Павленком

Серед учасників заходу були представники Європейської Бізнес Асоціації, Голова Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів Володимир Лапа, Перший заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевич, заступник Голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби Олександр Вержиховський і заступник Міністра аграрної політики та продовольства Олена Ковальова.

Під час жвавої дискусії присутні мали можливість поставити запитання представникам виконавчої влади.

5f2e2408c882f2353b5f66ec0f0f18ce_XL

Перший заступник Голови Держлісагентства України Христина Юшкевич розповіла про пріоритети розвитку лісової галузі у 2016 році

«Лісова галузь виконує надважливі функції. У першу чергу - природозахисну та екологічну. Для того, щоб розвиватися у правильному напрямі, потрібно мати чіткий та прозорий механізм використання лісових ресурсів, запровадження та реалізація якого для Держлісагентства як центрального органу виконавчої влади є основним завданням», - зазначила Перший заступник Голови Держлісагентства України Христина Юшкевич  під час засідання колегії Міністерства аграрної політики та продовольства України.

NSV_5581

Відсутності бюджетного фінансування дніпропетровські лісовики протиставляють власні комерційні ініціативи

Як відомо цього року працівники лісової галузі України опинилися у ситуації практичної відсутності бюджетного фінансування. Особливо боляче такий стан речей відбився на обласних управліннях лісового та мисливського господарства у тих регіонах, де не має можливості через природні умови, провадити промислову заготівлю та переробку деревини. В повній мірі це стосується Дніпропетровської області. Трохи більше як п’ять відсотків лісів ,котрі є в області переважно штучного походження. А значить не можуть бути джерелом сировини для промислової  лісозаготівельної галузі . Окрім того, кожне живе дерево виплекане працелюбними тутешніми лісовиками, становить не аби яку цінність для степового краю.

Пелети

Держлісагентство не отримало бюджетного фінансування, але готується до протистояння лісовим пожежам

Проблеми лісових пожеж мають місце у багатьох країнах світу. Минулого року найбільші пожежі вирували у Росії, Австралії та США.

Охорона лісів від пожеж – одне з найскладніших завдань, що вирішується працівниками Державного агентства лісових ресурсів України. Під посиленою охороною знаходяться понад 3,4 млн га небезпечних щодо пожеж хвойних лісових масивів. Усього по Україні ця цифра становить близько 4 млн га. Найбільш небезпечними в пожежному відношенні є насадження на півдні, сході та Поліссі України (понад 2 млн га).

Рад 122

Сюжет про хід підготовки Любимівського лісництва ДП «Дніпропетровський лісгосп» до пожежонебезпечного періоду

На Дніпропетровщині попри календарну зиму розпочато заходи з протипожежної охорони в лісі.

Багаторічні спостереження наддніпрянських лісників свідчать що небезпека лісових займань у регіоні вже починає спостерігатися наприкінці лютого початку березня. В першу чергу це пов’язано не лише з більш теплим кліматом Дніпропетровщини порівняно з північними та західними областями, а й видами дерев представленими у лісових масивах. Як відомо, фактично степова область заліснена лише на 5 відсотків й більшість це масиви штучного насадження, основу яких складає легкозаймиста сосна. Ось і цього року, незважаючи на здавалось би рясні зимові дощ,і вже спостерігались випадки займань торішніх трав у соснових масивах  на півдні та сході області.   З огляду на це лісовики розпочали підготовку техніки, персоналу лісгоспів до того аби червоний півень не застав людей в лісі зненацька. Особлива увага приділяється роз’яснювальній роботі з населенням.

Важливим завданням Держлісагентства та лісової охорони є захист лісових насаджень від незаконних рубок

рубки

У 2015 році загальний обсяг незаконних рубок становив 24,1 тис. куб. м, з них 50 % – у лісах, що знаходяться у зоні АТО (Донецька та Луганська обл.).

Лісовою охороною виявлено 6 565 випадків незаконних рубок. Сума шкоди, заподіяної лісу, становить 84,7 млн грн, лісопорушниками відшкодовано у добровільному порядку 4,6 млн грн, або 5 %.

До правоохоронних органів передано матеріали за 1 705 випадками лісопорушень, судами розглянуто 181 справу. До дисциплінарної відповідальності притягнено 1 086 посадових осіб державної лісової охорони, звільнено із займаних посад 108 осіб. Проти 4 осіб порушено кримінальні справи.

Держлісагентством направлено листи до Міністерства внутрішніх справ України, Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України з інформацією про всі випадки незаконних рубок.

 

Прес-служба Держлісагентства

 

Відсутність фінансування лісової галузі створить соціальні проблеми та вплине на екологічну безпеку країни

Підсумки господарсько-фінансової діяльності підприємств галузі за 2015 рік обговорювались на розширеній колегії Держлісагентства, участь у якій взяли представники Кабінету Міністрів України, Міністерства агрополітики та народні депутати України.

На сьогоднілісова галузь забезпечує роботою більше 49 тис. працівників, переважно в сільській місцевості. Порівняно з минулим роком чисельність працівників зросла на 1 196 штатних одиниць.

Минулого року у лісах галузі ліквідовано 2 225 пожеж, якими пошкоджено 2,6 тис. га, у тому числі верховими – 0,2 тис. га. З метою запобігання виникненню лісовим пожежам у лісах влаштовано 71 км протипожежних розривів, заслонів і бар’єрів та 65,6 тис. км мінералізованих смуг, проведено догляд за ними обсягом 242,8 тис. км.

Позиція Держлісагентства з приводу останніх публікацій у деяких ЗМІ

На сайті <http://narodna.pravda.com.ua/politics/56b3c84c45a2e/> http://narodna.pravda.com.ua/politics/56b3c84c45a2e/ та інших сайтах було оприлюднене «Звернення працівників центрального апарату Держлісагентства до всіх, хто працює в лісовій галузі», автори якого називають себе патріотами галузі та закликають до акцій протесту. Така ситуація є небезпечною, оскільки від імені керівних працівників галузі розповсюджується недостовірна інформація, яка свідчить про популізм, непрофесійність та непорядність її анонімних авторів.

23 грудня в Будинку Уряду відбувся брифінг Першого заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христини Юшкевич

DSC_9996
 
Вона повідомила, що державні лісогосподарські підприємства повністю забезпечують потребу в новорічних ялинках, не завдаючи при цьому будь-якої шкоди лісовим насадженням, бо їх вирощують на спеціально створених плантаціях. Цього року лісівники виростили і підготували до свята біля 360 тисяч вічнозелених дерев.

ДНІПРОПЕТРОВСЬКІ ЛІСОВИКИ СТАРАЮТЬСЯ ЗАРАДИТИ ФІНАНСОВИМ ПРОБЛЕМАМ, АЛЕ БЕЗ ДОПОМОГИ ДЕРЖАВИ ЇМ НЕ ОБІЙТИСЯ.

Складна ситуація з фінансуванням лісової галузі змушує захисникам зелених друзів шукати шляхи самофінансування. Особливо це складно робити в степових регіонах, де фактично всі лісові масиви штучного походження. Однак, навіть за таких умов, наприклад, дніпропетровські лісники не сидять склавши руки. У області, де лише 4 відсотки складають штучно насаджені масиви деревини, шукають резерви для продажу населенню , «поновлювальних джерел енергії» - так сьогодні можна, як то кажуть, в інтерактивному стилі називати давно відомі усім дрова.

Основною перевагою запровадження електронних закупівель підприємствами лісової галузі є запобігання корупції, розширення кола постачальників, ефективне витрачання бюджетних коштів та суттєва їх економія – Голова Держлісагентства Олександр Ковальчук

Для забезпечення максимальної ефективності проведення закупівель товарно-матеріальних цінностей лісогосподарськими підприємствами та створення комплексного підходу управління у Держлісагентстві запроваджують не лише електронні аукціони, а й автоматизують весь ланцюжок закупівель: Заявка на потребу – Моніторинг цін – Контракт – Замовлення – Детальна аналітика.

Закупівлі

Останні новини