Лісогосподарська діяльність

Ліси області не мають промислового значення, а виконують екологічні, природоохоронні, санітарні, рекреаційні та захисні функції. Вся площа лісового фонду області виключена з розрахунку рубок головного користування. Тому в лісах області проводяться лише рубки формування і оздоровлення лісів. Рубки догляду це лісогосподарський захід, спрямований на формування стійких високопродуктивних насаджень, збереження і посилення їх корисних функцій і своєчасне використання деревини. Вони проводяться шляхом періодичного вирубування частини дерев, подальше зростання яких у складі насаджень недоцільне, а для решти дерев створюються сприятливі умови для їх росту. 

Рубки догляду проводяться у всіх категоріях лісів. В чистих насадженнях проводиться для регулювання густоти і підвищення якості деревостанів, в змішаних також для попередження небажаної зміни порід і формування насадження потрібного складу. Рубки догляду в лісогосподарських частинах зелених зон направлені на формування високопродуктивних, здорових, стійких до рекреаційного навантаження лісів. В рекреаційно-оздоровчих лісах (ліси в населених пунктах, лісопаркова частина лісів зелених зон) догляд проводиться за деревними породами, які в даних лісо рослинних умовах будуть довговічними і стійкими проти несприятливих факторів середовища і разом з тим відрізняються високою декоративністю. Рубки догляду у байрачних лісах повинні спрямовуватись на посилення їх захисних властивостей і збереження в них постійного лісового середовища. У таких насадженнях проводяться рубки слабкої інтенсивності. У протиерозійних лісах рубки догляду проводяться з урахуванням конкретних особливостей і різноманітності умов. У лісах природно-заповідного фонду згідно чинного законодавства проводяться рубки догляду в молодняках в разі, якщо це не суперечить встановленому режиму об’єкту ПЗФ. В лісорослинних умовах степу основна увага при проведенні рубок догляду має бути спрямована на збереження вологи в грунті і її економну витрату.

Фонд рубок догляду, їх щорічні обсяги, визначається лісовпорядкуванням з наявної площі насаджень, що потребують відповідного догляду за лісівничими вимогами та прийнятого терміну повторюваності рубок.

Природно-заповідний фонд

Станом на 1.01.2014 мережа територій та об’єктів природно-заповідного фонду по управлінню склала 44 об’єктів на загальній площі 16348,5 га. Серед них загальнодержавного значення 15 об’єктів на площі 9357,2 га та місцевого значення 29 об’єктів на площі 6991,3 га. 

Перелік територій та об’єктів природно-заповідного фонду по управлінню
Природні заповідники 1 3759,4 га
Регіональні ландшафтні парки 2 4849,28 га
Заказники загальнодержавного значення 13 5541,8
Заказники місцевого значення 7 1748,2
Пам’ятки природи загальнодержавного значення 1 56 га
Пам’ятки природи місцевого значення 17 111,9 га
Парки-пам’ятки садово- паркового мистецтва 1 221 га
Заповідні урочища 1 33,9

 

18 жовтня 2014 року в м.Кривий Ріг відбувся 1Криворізький Дерев’яний фестиваль

           18 жовтня 2014 року в м.Кривий Ріг відбувся 1Криворізький Дерев’яний фестиваль ініціаторм якого є ДП «Криворізький лісгосп».

           Мета фестивалю: «Популяризація лісової галузі та підняття рівня свідомості»

           Фестиваль отримав широку підтримку серед населення м.Кривий Ріг і Криворізького регіону і став важливою подією в житті тих хто не байдужий до розвитку лісової галузі.

       На фестивалі був проведен конкурс лісорубів в якому взяли участь представники ДП «Криворізький лісгосп» і КП «Сан-сервіс». Переможцем конкурсу став майстер лісу Дзержинського лісництва Кузьмін І.С.

       Членами шкільного лісництва проведен концерт, представлена наукова робота «Відновлення лісів Криворіжжя» . Розвішані шпаківні і годівниці для птахів.

       В фестивалі приймали участь:

-         Товариство «Травневий мед»;

-         Підприємство виправної колонії №80;

-         ПП «Максимьюк С.І.»

-         Міська газета «Червоний гірник»

-         Музичний колектив «Черемшина»

-         Музичний колектив «Радушаночка»

На виставковому майданчику були представлені вироби з деревини ДП «Криворізький лісгосп»

Алея майстрів була представлена народними ремісниками.

           Учасники фестивалю були відмічені подяками та дипломами.

Держлісгоспи продовжують постачати лісопродукцію до зони АТО

Підприємства Держлісагентства для потреб військових формувань та відновлення зруйнованої інфраструктури Донецької і Луганської областей продовжують надавати допомогу лісопродукцією.

Інформація про діяльність Державного підприємства «Дніпропетровське лісове господарство»

Інформація про діяльність Державного підприємства «Дніпропетровське лісове господарство» за 2013 – 2016 роки

 

Інформація про діяльність Державного підприємства «Криворізьке лісове господарство»

Інформація про діяльність Державного підприємства «Криворізьке лісове господарство» за 2013 – 2016 роки

Відкрите звернення Громадської ради при Державному агентстві лісових ресурсів України до Президента України Порошенка П.О., Голови Верховної Ради України Парубія А.В. , Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б., Національної Ради Реформ, голів обласних ра

На  засіданні  Уряду  4  липня  2017  року  в  виступі  Першого  заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Нефьодова М.Є. прозвучала пропозиція  передати  в  концесію  майнові  комплекси  лісогосподарських підприємств.

Оскільки  ця  пропозиція  не  була  заперечена  ні  Міністром  аграрної політики  та  продовольства  України,  ні  Міністром  екології  та  природних ресурсів України, Громадська Рада при Державному агентстві лісових ресурсів України  вимушена  звернутись  до  керівників  держави  з  категоричним запереченням  застосування  концесії  в  лісовому  господарстві  України  з наступних причин:

Рисунок2

0
14.07.2017

Інформація про діяльність Державного підприємства «Павлоградське лісове господарство»

Інформація про діяльність Державного підприємства «Павлоградське лісове господарство» за 2013 - 2016 роки

 

Інформація про діяльність Державного підприємства «Дніпродзержинське лісове господарство»

Інформація про діяльність Державного підприємства «Дніпродзержинське лісове господарство» за 2013 - 2015 роки

Незважаючи на тиск, Держлісагентство продовжить очищення від недобросовісних представників лісової галузі, - Христина Юшкевич

 

 

 ПідписДержавне агентство лісових ресурсів розпочало та за будь-яких умов продовжить очищення лісової галузі від недобросовісних керівників державних лісгоспів. На цьому наголосила т.в.о. Голови відомства Христина Юшкевич.

Інформація про діяльність Державного підприємства «Верхньодніпровське лісове господарство»

Інформація про діяльність Державного підприємства «Верхньодніпровське лісове господарство» за 2013 - 2016 роки

Інформація про діяльність Державного підприємства «Васильківське лісове господарство»

Інформація про діяльність Державного підприємства «Васильківське лісове господарство» за 2013 - 2015 роки

Закарпатські митники нанесли збитки державі у розмірі 15 млн гривень

 

Незаконні дії працівників Закарпатської митниці нанесли значні збитки державним підприємствам, які входять до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів України.  

Інформація про діяльність Державного підприємства «Новомосковський військовий лісгосп»

Інформація про діяльність Державного підприємства «Новомосковський військовий лісгосп» за 2013 - 2015 роки

Інформація про діяльність Державного підприємства «Марганецьке лісове господарство»

Інформація про діяльність Державного підприємства «Марганецьке лісове господарство» за 2013 - 2016 роки

 

 

Останні новини