Державне агентство лісових ресурсів України

Дніпропетровска облдержадміністрація

Христина Юшкевич: Україні потрібна Національна лісова стратегія

Для розвитку галузі необхідна Національна лісова стратегія, яка буде базуватися на принципах збереження екології, впровадження новітніх технологій та збережені місцевих традицій. На цьому наголосила т. в. о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич під час виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин.

 

Засідання відбулося в Національному університеті біоресурсів та природокористування 19 жовтня 2016 року.

 

«Розроблення нацстратегії це початок реформування лісової галузі. Але ми всі розуміємо, що для реформи необхідні ресурси, саме тому пропоную створити Лісовий фонд України», - зазначила Христина Юшкевич.

 

За словами т. в. о. Голови відомства, фонд допоможе вирішити проблему фінансування лісогосподарств південних та східних регіонів, а також забезпечить розвиток інфраструктури і туризму, лісорозведення та лісовідновлення.

 

Окрім того, вона повідомила, що Держілагентство вже розробило законопроект, який передбачає посилення відповідальності за порушення правил поведінки в лісі, незаконну вирубку та тіньовий обіг деревини.

 

«Законопроект також передбачає введення єдиної державної системи електронного обліку деревини для всіх постійних лісокористувачів та запровадження прозорих правил реалізації, як дієвого способу боротьби з незаконними рубками та тіньовим ринком», - додала Христина Юшкевич.

 

Т. в. о. Голови Держлісагентства охарактеризувала теперішній стан лісової галузі. «Україна займає восьме місце серед європейських держав за площею вкритих лісом земель – 9600 тис. га, а відсоток лісистості складає 15,9%», - зазначила Христина Юшкевич.

 

Вона підкреслила, що основна мета – розвивати лісовий фонд та збільшувати відсоток лісистості країни до оптимальних 20%, а основна функція Держлісагентства – це відновлення та створення лісів.

 

«Держлісагентство працює над сертифікацією лісів за міжнародною системою FSC. На сьогодні площа сертифікованих лісів в Україні складає 3,3 млн. га, що становить майже 32% лісового фонду країни. Ми продовжуємо цю роботу, саме сертифікація показує потенціал та сталий розвиток лісового господарства», - повідомила т. в. о. Голови відомства.

 

Христина Юшкевич зазначила, що незважаючи на труднощі, галузь збільшує суму надходжень до державного та місцевих бюджетів. «Лише за минулий рік галузь перерахувала до бюджету 3,2 млрд грн податків. Галузь забезпечує роботою 50 тис. громадян», - повідомила вона.

 

Фахівці та експерти, які взяли участь у засіданні, наголосили на необхідності якнайшвидшої розробки стратегії та вирішення питання фінансування лісової галузі. Зокрема, директор науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації імені Г. М. Висоцького Віктор Ткач зазначив, що необхідно внести зміни до бюджетного і податкового кодексів, і створити Лісовий фонд якнайшвидше.

 

Підбиваючи підсумки виїзного засідання, народні депутати України – члени Комітету, зазначили, що підтримують запропонований напрямок розвитку та готові сприяти реформуванню лісової галузі.

Спільна боротьба всіх відомств та громадськості дає свої результати у боротьбі з незаконними рубками, - Христина Юшкевич

Т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич повідомила, що за третій квартал поточного року вдалося суттєво скоротити темпи зростання незаконної вирубки лісу.

«Зібрали оперативні відомості про незаконні рубки. Динаміка оптимістична. Завдяки збільшенню та посиленню рейдів лісової охорони почали активніше виявляти незаконні рубки. За 9 місяців 2016 року їхній обсяг склав трохи більше 20 тис. кубометрів», – написала Христина Юшкевич на своїй сторінці у Facebook.

NSV_8365

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ЛІСГОСП ВІДЗНАЧИВ ЮВІЛЕЙ.

15 вересня 2016 року   Державне підприємство " Дніпропетровське лісове господарство" відзначило свій 80-річний ювілей. Про таку давню історію цього  лісгоспу  свідчать дивом збережені архівні документи.

Дніпропетровський лісгосп (1)_1

Дніпропетровський лісгосп (2)

17-го вересня, в суботу, о 7-30 в програмі Дніпровської обласної студії телебачення «Аграрна Дніпропетровщина» братиме участь начальник Дніпропетровського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерій Величко.

Серед обговорюваного у студії виступаючий приділив увагу   обласній програмі «Ліси Дніпропетровщини».         

Її важливість полягає в тому що  крім посадки дерев  лісівники, екологи та освітяни пропагують  знання про ліс, проводять заняття в спеціалізованих класах, читають лекції, демонструють виставки, присвячені збереженню лісів. На базі Дніпровсько-Орільського  природного заповіднику відбуваються семінари з обміну досвідом волонтерів – екологів . Окрім того виступаючий підбив підсумки роботи лісівників у поточному році та привітав колег з наступним професійним святом «Днем лісника», котре буде відзначатися у найближчу неделію.  

 

 

Прес-служба Дніпропетровського ОУЛМГ

«КУБОК ДНІПРА» ВИЗНАЧИВ ПЕРЕМОЖЦІВ.

   8-го вересня, у четвер,   увага лісників Наддніпрянщини була прикута до  лісового масиву Шульгівського лісництва Дніпродзержинського  лісгоспу, де проходили традиційні щорічні змагання вальників лісу на «Кубок Дніпра». Фахова першість зібрала не лише учасників з Дніпропетровщини, а й з сусідніх областей Харківської,  Донецької, Кіровоградської, Полтавської, Запорізької та  Миколаївської. Всього було представлено 17 команд.Кубок Дніпра

Перед початком змагань

 

 

ПРОФЕСІЙНІ ЗМАГАННЯ ЛІСНИКІВ НА ДНІПРОПЕТРОВЩИНІ.

 8-го вересня, у четвер у Шульгівському лісництві  на Дніпропетровщині відбудеться конкурс вальників лісу на «Кубок Дніпра». Організатором конкурсу вже традиційно виступило Дніпропетровське обласне управління лісового та мисливського господарства.image001

Тотальний контроль за обігом деревини допоможе знищити корупційну складову, - Христина Юшкевич

Потрібна єдина система електронного обліку деревини для всіх, щоб неможливо було виписувати накладні від руки. Із впровадженням електронної бази, доступ до неї отримають правоохоронці та митники, і ми переведемо всіх постійних лісокористувачів на ТТН-ліс, для внутрішнього переміщення лісу. Про це повідомила т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич на своій сторінці у Facebook.

ялинки

Держлісагентство: Роботу системи електронного обліку деревини повністю забезпечує держпідприємство «ЛІАЦ»

Державне підприємство «ЛІАЦ» під керівництвом Держлісагентства розробляє та впроваджує правові механізми здешевлення функціонування системи електронного обліку деревини з метою економії державних коштів підприємств. На цьому наголосила т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич.EOD prezentaciya

УВІМКНІТЬ ТЕЛЕВІЗОР

6-го серпня 2016 року о 8-00  в програмі дніпропетровської обласної студії телебачення «Аграрна Дніпропетровщина»  інтерв’ю  з  т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христиною  Юшкевич. Юшкевич про громадскість

За І півріччя 2016 року підприємствами лісової галузі сплачено до бюджету 1,6 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів,- Христина Юшкевич

Як повідомила т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевич, за І півріччя 2016 року підприємствами лісової  галузі сплачено до бюджету 1,6 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів.logo

Наслідки стихійних буревіїв у Карпатах

Одним з найважливіших завдань лісового господарства є вирішення проблеми відновлення корінних деревостанів у Карпатах, підтримання стійкості лісових екосистем, підвищення їх продуктивності, посилення водоохоронних, ґрунтозахисних і протиерозійних властивостей. Підвищення стійкості насаджень проти вітру та вражень шкідниками і хворобами лісу є однією з найактуальніших і складних комплексних лісогосподарських проблем. Ліси завжди піддавалися негативному впливу шкідливих атмосферних чинників, які завдавали і завдають йому значної шкоди.

DSC01122 (1)

ПРОФЕСІЯ - ЛІСНИК

Валерій Величко  з тих, хто прийшов  у лісову галузь, як прийнято говорити, за покликом серця. Можливо, через те що світ побачив у далекому степовому , бідному на ліси  Казахстані. А тому коли вже юнаком повернувся на землю своїх предків –Дніпропетровщину, то вибір був  не складним -  стати лісівникомВалерій Величко

Т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевич : « Без активної участі громадськості захистити українські ліси не можливо».

 

Під час візиту до   Дніпропетровщини т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів України  Христина Юшкевич мала зустрічі з представниками мас-медіа регіону . Зокрема, вона дала розлоге інтерв’ю всеукраїнському щомісячнику «Бористен». Юшкевич про громадскість

Держлісагентство зробить все можливе для належного фінансування роботи лісників степової Дніпропетровщини , - Христина Юшкевич.

 

Т.в.о. Голови Державного агентства лісових ресурсів України  Христина Юшкевич відвідала  Дніпропетровщину. Це перший приїзд очільника  вітчизняної лісової галузі до цього регіону. Інтервю

Держлісагентство постійно здійснює превентивні заходи для попередження лісових пожеж, - Христина Юшкевич

 

Державне агентство лісових ресурсів України активізувало всі можливі ресурси і сили для контролю ситуації та ліквідації пожеж у лісах України. На цьому наголосила т.в.о. Голови відомства Христина Юшкевич у коментарі для однієї з радіостанцій країни.

IMG_6418

Останні новини