Державне агентство лісових ресурсів України

Дніпропетровска облдержадміністрація

Держлісагентство: Україна має врегулювати питання експорту деревини відповідно до вимог СОТ та ЄС

деревина

Коментуючи питання мораторію на експорт лісоматеріалів необроблених, Перший заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич зазначила, що на сьогодні заборона стосується вивозу лісу в круглому вигляді, крім сосни, мораторій на яку вступає в дію з 2017 року.

Держлісагентство першочергово працює над вирішенням питання фінансової підтримки південно-східних регіонів України, – Христина Юшкевич

Рисунок2

 

Серед першочергових завдань відомства є вирішення питання фінансової підтримки південно-східних регіонів України. На цьому наголосила Перший заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич під час ефіру на одному з телеканалів.

Вразливість лісів України при зміні клімату досліджуватиметься за сприяння проекту Clima East, який фінансується Європейським Союзом

 

 

20160420_SFRA_Meeting_Shvidenko-1

З 19 по 23 квітня в Україні перебував професор Анатолій Швиденко, всесвітньо відомий фахівець у галузі лісового господарства, екосистемних послуг та управління із Міжнародного інституту прикладного системного аналізу (IIASA, м. Лаксенбург, Австрія). Мета його приїзду – обговорити з українськими зацікавленими сторонами проблеми посилення спроможності України щодооцінки вразливості рівнинних лісів при зміні клімату.

ДНІПРОПЕТРОВСЬКІ ЛІСНИКИ АПЕЛЮЮТЬ ДО ГРОМАДСЬКОЇ ДУМКИ.

 

20160426_093846Дніпропетровське ОУЛМГ через засоби масової  інформації постійно веде діалог з громадськими чинниками у справі примноження та збереження зелених насаджень в регіоні. Так днями в обласному ефірі 51-го телеканалу вийшла програма «Аграрна Дніпропетровщина» за участю директора ДП «Дніпропетровський лісгосп» Григорія Думінського

На колегії Держлісагентства вшанували учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

DSC_1749

 

30 років пройшло з дня аварії на Чорнобильській АЕС, відгомін якої ще довго впливатиме на стан навколишнього середовища України. Понад 200 тис. га лісів потрапили до зони відчуження.

«Сьогодні ми повинні згадати всіх, хто героїчно протистояв цьому лиху. Вічна пам’ять тим, чиє життя передчасно обірвала Чорнобильська трагедія, людська шана та вдячність лісівникам героям-ліквідаторам. Вшануймо їх хвилиною мовчання», – з такими словами звернувся до присутніх на колегії Голова Державного агентства лісових ресурсів України Олександр Ковальчук.

 

«Відсутність державного фінансування лісогосподарських підприємств південних та східних областей може спричинити стихійне лихо», - Голова Держлісагентства Олександр Ковальчук

Ковальчук фото 1

23 квітня на Херсонщині відбулося виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань бюджету. У порядку денному було і питання державного фінансування лісогосподарських підприємств. Голова Держлісагентства Олександр Ковальчук зазначив, що складна ситуація, особливо із настанням пожежонебезпечного періоду,склалася не лише у Херсонській, а й у всіх південно-східних областях.

У Держлісагентстві завершили весняну лісокультурну кампанію, – Христина Юшкевич

DSC_1208

Станом на 21.04.2016 лісогосподарські підприємства відомства посадили 30,7 тис. га лісових культур, у тому числі 2,1 тис. га нових лісів.

Про це повідомила представникам засобів масової інформації Перший заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевич під час ділової поїздки на Чернігівщину, де вона ознайомилась із роботою лісових господарств області.

Лісівники Дніпропетровщини 20 квітня 2016 року підвели підсумки акції «Майбутнє лісу у твоїх руках

Лісівники Дніпропетровщини 20 квітня 2016 року підвели підсумки акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». Незважаючи на складні фінансові умови, заходи в рамках акції пройшли на всіх лісогосподарських підприємствах області. В акції приймали участь більше 1 тисячи чоловік учнівської та студентської молоді, громадськості. В рамках акції було створено 21 га нових лісів, проведено благоустрій територій лісгоспів, шкіл, закладено 5 нових скверів. Активну участь в акції приймали шкільні лісництва. Юні лісівники виготовили майже 200 шпаківень, очищено 5 джерел. Проведено 37 ознайомчо-пізнавальних заходів для учнівської молоді та 43 заходи з благоустрою територій.

Станом на 20 квітня 2016 року вже ліквідовано 127 лісових пожеж

Держлісагентство постійно здійснює моніторинг проведення протипожежних заходів у лісових масивах. Про це повідомила Перший заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевич у ходіпроведення комплексного практичного відпрацювання взаємодії наземних і повітряних сил та засобів під час ліквідації масштабних лісових пожеж, яке відбулося 20 квітня на території Спеціального авіаційного загону Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту ДСНС України (м. Ніжин, Чернігівська область) за участі Держлісагентства.

DSC_1492

Підсумки 11-ої акції Держлісагентства України «Майбутнє лісу у твоїх руках»

Започаткована ще у 2006 році акція Держлісагентства «Майбутнє лісу у твоїх руках», незважаючи на недостатнє бюджетне фінансування лісової галузі, цього року стала масовою! Участь у заходах акції взяли близько 27 тисяч осіб, з них майже 15 тис. – шкільна та студентська молодь. Крім того, активно долучились до акції представники громадських організацій, засобів масової інформації, органів влади.

У рамках акції за допомогою та під керівництвом лісівників-професіоналів на площі майже 3 тис. га створено лісові насадження. Чим більше громадян, особливо молоді, будуть обізнані з процесом створення, догляду та вирощування лісових насаджень, тим більше буде прихильників бережливого ставлення до

ДНІПРОПЕТРОВСЬКІ ЛІСОВИКИ РОЗШИРЮЮТЬ ПОСЛУГИ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ .

В пошуках додаткових джерел фінансування дніпропетровські лісовики розширюють послуги для населення. Вже не один рік розплідник Микильського лісництва Дніпропетровського обласного управління лісового і мисливського господарства реалізує населенню та організаціям саджанці декоративних і цінних порід дерев. Цього ж року  вирішено значно поширити таку діяльність. І  нині у працівників Микильського розплідника особливо гаряча пора. Адже весняна висадка дерев традиційно популярна в Україні. 

Представники Держлісагентства взяли участь у зустрічі з Міністром аграрної політики та продовольства України Олексієм Павленком

Серед учасників заходу були представники Європейської Бізнес Асоціації, Голова Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів Володимир Лапа, Перший заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевич, заступник Голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби Олександр Вержиховський і заступник Міністра аграрної політики та продовольства Олена Ковальова.

Під час жвавої дискусії присутні мали можливість поставити запитання представникам виконавчої влади.

5f2e2408c882f2353b5f66ec0f0f18ce_XL

Перший заступник Голови Держлісагентства України Христина Юшкевич розповіла про пріоритети розвитку лісової галузі у 2016 році

«Лісова галузь виконує надважливі функції. У першу чергу - природозахисну та екологічну. Для того, щоб розвиватися у правильному напрямі, потрібно мати чіткий та прозорий механізм використання лісових ресурсів, запровадження та реалізація якого для Держлісагентства як центрального органу виконавчої влади є основним завданням», - зазначила Перший заступник Голови Держлісагентства України Христина Юшкевич  під час засідання колегії Міністерства аграрної політики та продовольства України.

NSV_5581

Відсутності бюджетного фінансування дніпропетровські лісовики протиставляють власні комерційні ініціативи

Як відомо цього року працівники лісової галузі України опинилися у ситуації практичної відсутності бюджетного фінансування. Особливо боляче такий стан речей відбився на обласних управліннях лісового та мисливського господарства у тих регіонах, де не має можливості через природні умови, провадити промислову заготівлю та переробку деревини. В повній мірі це стосується Дніпропетровської області. Трохи більше як п’ять відсотків лісів ,котрі є в області переважно штучного походження. А значить не можуть бути джерелом сировини для промислової  лісозаготівельної галузі . Окрім того, кожне живе дерево виплекане працелюбними тутешніми лісовиками, становить не аби яку цінність для степового краю.

Пелети

Держлісагентство не отримало бюджетного фінансування, але готується до протистояння лісовим пожежам

Проблеми лісових пожеж мають місце у багатьох країнах світу. Минулого року найбільші пожежі вирували у Росії, Австралії та США.

Охорона лісів від пожеж – одне з найскладніших завдань, що вирішується працівниками Державного агентства лісових ресурсів України. Під посиленою охороною знаходяться понад 3,4 млн га небезпечних щодо пожеж хвойних лісових масивів. Усього по Україні ця цифра становить близько 4 млн га. Найбільш небезпечними в пожежному відношенні є насадження на півдні, сході та Поліссі України (понад 2 млн га).

Рад 122

Останні новини