Державне агентство лісових ресурсів України

Дніпропетровска облдержадміністрація

Вітання начальника Дніпропетровського обласного управління Олександра Кравченка з Днем працівника лісу

Дорогі працівники лісового господарства та ветерани галузі!

Традиційно в третю неділю вересня ми відзначаємо професійне свято людей, які стоять на сторожі гармонії і порядку в лісовому господарстві – День працівника лісу. Ліс є один з найбільших скарбів нашого степового краю. Щодня сумлінно і невтомно працюючи, працівники лісового господарства створюють нові насадження, забезпечують надійний захист земельних угідь та покращують екологічний стан довкілля. Лісівники знають у своїх угіддях кожну стежку, тонко відчувають стан своїх «підопічних» та можуть вчасно надати їм допомогу.

Наша робота зі збереження і примноження лісу потребує відповідальності, працелюбства, а часом навіть певної самопожертви.

Шановні працівники лісового господарства, щиро вітаю Вас із професійним святом, висловлюю глибоку подяку за наполегливу й самовіддану працю, результати якої мають неоціненне значення для розвитку та зміцнення нашої держави. Бажаю Вам міцного здоров’я, щастя, миру, благополуччя, подальших трудових звершень та професійних успіхів у розвитку лісової галузі нашого краю!

З повагою Олександр Кравченко, начальник ДОУЛМГ

"Зелена країна": як зміниться площа лісів в рамках реалізації програми Президента

Ліси вкривають лише 15.9% території України при оптимальному показнику лісистості у 20%. У рамках програми Президента “Зелена країна” за 3 роки буде висаджено 1 мільярд нових дерев. За 10 років площа лісів збільшиться на 1 мільйон гектарів. 

16 вересня Генеральний директор Директорату з питань економічної політики Офісу Президента України Дмитро Олійник разом із Головою Державного агентства лісових ресурсів України Юрієм Болоховцем дали старт наймасштабнішій висадці дерев у країні.

Держлісагентство, якому належить 73% лісів, стане основним драйвером виконання еко-ініціативи. До кінця 2024 року лісівники висадять більше 166 тисяч гектарів культур.

“Разом із Міністром захисту довкілля та природних ресурсів Романом Абрамовським ми розробили чітку дорожню карту з реалізації програми “Зелена країна”. Ми вже почали збільшувати власні потужності. За ці роки у нас має з’явитися 9 сучасних і технологічних селекційно-насіннєвих центрів. Сьогодні такий центр відкриваємо у Львові, до кінця року відкриємо ще один у Лимані Донецької області. Побудуємо такі технологічні насіннєві центри на Волині, Івано-Франківщині, Хмельниччині, Київщині, Сумщині, Херсонщині, Кіровоградщині”, - сказав Голова Держлісагентства Юрій Болоховець.

Державне агентство лісових ресурсів України

Нагородили найкращих

15 вересня на території Новомосковського лісгоспу відбулось урочисте засідання з нагоди професійного свята – Дня працівника лісу.

Привітали найкращих представників галузі  заступник голови  Дніпропетровської обласної ради, начальник управління з питань використання природних ресурсів Антон Кумановський, голова Новомосковської районної ради Сергій Храпов, голова Новомосковської райдержадміністрації Михайло Вишневський, заступник начальника Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області Олександр Шевченко, заступник начальника Дніпропетровського управління лісового та мисливського господарства Валерій Величко. 

Нагородили працівників за сумлінну працю та значний особистий внесок у розвиток лісогосподарського виробництва Дніпропетровщини.

photo_2021-09-17 19.58.18

 

Медіа про нас

Напередодні професійного свята – Дня працівника лісу заступник начальника лісового та мисливського господарства Валерій Величко взяв участь в новій програмі «Важливе в деталях» телеканалу ОТВ Дніпро. Він розповів про роботу працівників галузі з охорони і збереження лісових ресурсів, а також про підготовку до масштабної осінньої всеукраїнської акції «Створюємо ліси разом» в рамках виконання програми Президента України «Зелена країна». «Звернулись до органів місцевого самоврядування з пропозицією щодо визначення земельних ділянок з метою подальшого залісення. Восени запланували засадити 80 гектарів лісових культур», - зазначив Валерій Величко.

Медіа

18 серпня на телевізійному каналі ОТВ Дніпро в програмі «Точка зору» взяв участь директор ДП «Петриківській лісгосп» Іван Яловий. Основні теми обговорення в студії: ведення обліку та контролю деревини в електронній формі замість паперових документів; особливості створення нових лісів в степовій зоні, збереження полезахисних лісових смуг та охорона лісів від браконьєрства та пожеж.

Електронний облік у лісовому господарстві

13 серпня семінар-нараду з електронного обліку деревини на базі Шульгівського лісництва відкрив директор ДП «Петриківський лісгоспу» Іван Яловий, який запросив колег обмінятися досвідом використання електронних сервісів, що забезпечують оперативну та достовірну інформацію, зокрема, під час заготівлі та реалізації матеріалів.

УВАГА МИСЛИВЦЯМ!

7 серпня розпочався мисливський сезон із полювання на пернату дичину.

 

Відповідно до статті 19 Закону України «Про мисливське господарство та полювання», департаментом екології та природних ресурсів Дніпропетровської облдержадміністрації (лист від 04.08.2021р.) погоджено накази про проведення полювання у мисливському сезоні 2021-2022 роках на території мисливських угідь ДП «Верхньодніпровський лісгосп» та ДП «Васильківський лісгосп».

utki

Нарада в ОДА щодо виявлення земельних ділянок, придатних для заліснення

2 серпня в Дніпропетровській ОДА заступник голови ОДА Максим Беспальчук провів робочу нараду з питання відтворення лісів та виявлення земельних ділянок, придатних для створення нових лісових масивів. В ній взяли участь голови районних державних адміністрацій, представники департаменту екології та природних ресурсів та обласного управління лісового та мисливського господарства.

ОДА

Актуально: зменшено відсоток відрахування до бюджету

15 липня начальник Дніпропетровського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Кравченко провів із заступниками спільне обговорення фінансового стану лісогосподарських підприємств та можливі перспективи поліпшення фінансових показників відповідно до нового Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку, ухваленого на засіданні Кабінету Міністрів України 14 липня.

Підсумки колегії Дніпропетровського ОУЛМГ

30 червня відбулась колегія Дніпропетровського обласного  управління лісового та мисливського господарства. Головне питання, яке обговорювали – стан бухгалтерського обліку та фінансової звітності на лісогосподарських підприємствах області. З доповіддю на цю тему виступила заступник начальника ОУЛМГ, головний бухгалтер Наталія Марченко.

logo

Призначений керівник лісового та мисливського господарства області

 

17 червня очільник Державного агентства лісових ресурсів України  Юрій  Болоховець відвідав з робочим візитом Дніпровське лісове господарство, де провів нараду з керівникам лісогосподарських підприємств області  та представив  нового керівника – Олександра Кравченка, який став переможцем конкурсу на посаду і до цього працював начальником управління згідно із контрактом про проходження державної служби на період дії карантину.

logo

 

Успішна акція

10 квітня на території Обухівської ОТГ на базі Петриківського лісгоспу  провели акцію зі створення лісових насаджень на площі 3 га та  засадження 20 тисяч штук сіянців сосни звичайної. До  лісівників вперше долучилися представники  Обухівської селищної об’єднаної територіальної громади, 18 школярів Миколаївської ЗОШ 6-8 класів і 23 скаути  дитячого туристичного клубу «БАФ» Обухівської ЗОШ.

4

«Озеленення планети»

10 квітня 2021 року  лісогосподарські підприємстваДніпропетровської області проводять Акцію «Озеленення планети». В ході проведення Акції планується створити лісові насадження на площі 21 га на яких буде висаджено понад 100 тис. шт. дерев та кущів. Лісівники області запрошують всіх небайдужних приєднатись до Акції.

Царичанське лісництво висадка 1

0
01.04.2021

Реформування

Про реформування державних лісогосподарських підприємств

Дніпропетровського обласного управління лісового та мисливського господарства

           Впродовж останніх років незалежності проходять реформи майже в усіх ключових сферах нашої країни. Час змінюється, міняються підходи, технічні вимоги, а стрімкий розвиток новітніх технологій  вимагає сучасних запроваджень та нових напрямків у роботі.

          Ліси Дніпропетровщини не мають промислового значення, виконують, в основному, екологічні, захисні та рекреаційні функції. Так на сьогодні робота лісових господарств на місцях, які колись були досить ефективними, наразі не відповідає сучасним умовам розвитку лісової галузі, оскільки  лісгоспи не можуть нести тих податкових та фінансових навантажень, які на них покладаються в умовах забезпечення асигнуваннями з бюджету на рівні 45 % від потреби. Даний фактор суттєво впливає на фінансовий стан  лісогосподарських підприємств, оскільки за рахунок коштів від реалізації лісопродукції з наявного лісосічного фонду, підприємства не можуть працювати стабільно, зокрема, забезпечувати розвиток виробництва та належну охорону лісів, здійснення обов’язкових платежів до бюджетів всіх рівнів та оплату праці, виконувати зобов’язання перед кредиторами, а також інші завдання та функції, передбачені чинним законодавством. На даному етапі виникає необхідність швидкого удосконалення та адаптування ведення лісового господарства до вимог сьогодення, що неможливо зробити без системного реформування лісової галузі.

          При участі спеціалістів управління, керівників та спеціалістів держлісгоспів, представників профспілок протягом останніх тижнів було проведено ряд нарад, робочих зустрічей консультативного характеру на яких висловлювалися різні пропозиції щодо необхідності оптимізації лісогосподарських підприємств.

          В результаті опрацьованих пропозицій винесено рішення що для підвищення загальної ефективності лісового господарства області є укрупнення державних лісогосподарських підприємств, що дасть змогу зменшити витрати на адміністрування, зменшить обсяг документації, підвищити ефективність управління, що  в підсумку забезпечить ріст продуктивність праці та збільшить прибуток підприємств галузі.В  області  функціонує 9 державних лісогосподарських підприємств, що координуються Дніпропетровським обласним управлінням лісового та мисливського господарства. При більш детальному аналізі ризиків та інформації про площу та розміщення земель лісгоспів, їх економічні показники, обсяги заготівлі, розрахункові лісосіки, обсяг реалізації та інше, буде прийнято найбільш доцільну модель об’єднання підприємств.

          В ході обговоренняреформування були висловлені хвилювання керівників підприємств стосовно можливої втрати фахових працівників. Усі кадрові рішення будуть ухвалюватися виважено і помірковано, адже лісові професіонали – це майбутнє лісової галузі, яких не можна втрачати.  У процесі реформування для нас найголовніше – зберегти фахових спеціалістів і забезпечити ефективне господарювання новоутворених держлісгоспів з питань охорони, захисту, відтворення, підвищення продуктивності лісових насаджень, посилення їх корисних властивостей.А переатестація дозволить підвищити не тільки ефективність персоналу, а й продуктивність усіх підприємств.

У підсумку дебатів і обговорення резюмували, щоуспішне реформування лісової галузі можливе лише за умоввнесення змін Кабінетом Міністрів України у систему оподаткуванняі фінансування,перегляді правових і нормативних засад функціонування галузі.Узгодження напрямків реформування між учасниками лісових відносин (громадські інституції, лісівники, екологи, влада (державна і місцева)) та їх донесення до суспільства.

Привітання зі святом 8 Березня

Шановні жінки!


Сердечно вітаємо Вас з чудовим весняним святом - 8 Березня, яке є символом кохання, радості і тепла!

Нехай кожен день буде сонячним і радісним, довкола Вас панують любов і гармонія.

Будьте завжди усміхнені, сповнені надії і оптимізму!

Міцного Вам здоров'я, щастя, добробуту, щедрої долі, чудового весняного настрою та Божої благодаті на довгі роки!

 

З повагою, начальник Дніпропетровського обласного управління лісового та мисливського господарства

Олександр КРАВЧЕНКО

Добавьте заголовок

Останні новини