Державне агентство лісових ресурсів України

Дніпропетровска облдержадміністрація

Степове Придніпров`я

Дніпропетровське обласне управління

Степове Придніпров`є – край неповторний своєю природною красою, щедрістю землі та багатством надр.

Дніпропетровська область розташована в посушливих умовах, в зоні ризикового землекористування, складних екологічних обставинах. Лісистість Дніпропетровщини дуже низка - складає лише 5,8%, тоді як по розрахункам вчених оптимальна лісистість в степових умовах повинна складати не менше 10%.

Площа державного лісового фонду, що знаходиться у підпорядкуванні Дніпропетровського обласного управління лісового господарства, становить 96,3 тис..га.. Вкриті лісовою рослинністю землі становлять 65,4тис.га, в тому числі хвойних порід 16,5 тис.га, дубових насаджень 42,3 тис.га. Загальний запас деревостанів на підприємствах управління становить 10,2 млн.куб.м.

 Управлінню підпорядковані 9 підприємств: 8 лісгоспів, 1 державний заповідник, 34 лісництва, 178 лісових обходів. Середня площа лісового обходу становить близько 1000 га. На підприємствах управління працює 700 чоловік. З них 119 мають вищу освіту, а 188 – неповну та базову вищу освіту. Чисельність державної лісової охорони становить 300 чоловік.

На території державного лісового фонду, якій підпорядкований управлінню, створено 44 заповідних об”єктів загальною площею 16,7 тис. га, що складає 17% загальної площі земель лісового фонду. На заповідних територіях  під охороною знаходиться 11 видів рослин внесені в Червону книгу України, близько 170 видів птахів, з яких більше 50 – рідкісні для Європи види.  Склад місцевої фауни поповнився новими акліматизованими видами: ондатра, єнотоподібна собака, плямистий олень.

Головне завдання управління – це створення нових лісів в області, а також  створення закінченої системи захисних насаджень, охорона і захист існуючих насаджень від пожеж, шкідників лісу та браконьєрів.

Щорічно створюється близько 1тис.га нових лісів. Для забезпечення потреби області в посадковому матеріалі в лісових розсадниках щорічно вирощується більше 6 мільйонів сіянців і саджанців основних лісоутворюючих порід.

Для забезпечення потреб області в посадковому матеріалі для озеленення території міст і сіл в кожному лісгоспі створені шкілки з вирощування декоративних порід.

Дніпропетровщина – це область, в якої велике значення має рекультивація відвалів, яки створилися внаслідок відкритої розробки корисних копалин. Лісгоспи області щорічно створюють на рекультивованих землях близько100 га зелених насаджень.

Велике значення для області має створення системи захисних насаджень на сільськогосподарських землях, вздовж берегів річок та озер для захисту від ветрової і водної ерозії земель.

Ліси мало створити, їх ще треба зберегти від пожеж. Майже 25% всіх насаджень – це хвойні ліси, яки розташовані поблизу великих населених пунктів – Дніпропетровськ, Дніпродзержинськ, Павлоград та інших. Для виявлення і гасіння лісових пожеж створено відомчу пожежну охорону, працює 7 лісових пожежних станцій, в бойовому розрахунку яких знаходиться 27 пожежних автомобілів, до 40 тракторів з ґрунтообробним обладнанням, 14 пожежно-спостережних веж. Здійснюється авіа патрулювання лісів

В лісах Дніпропетровщини проводяться рубки догляду за лісом та санітарні рубки. Деревина, яка отримується від вищезазначених видів рубок, низької якості і в основному вона їде на опалення населенню. Рубки головного користування в Дніпропетровської області заборонені.

 

03.03.2014

Останні новини