Державне агентство лісових ресурсів України

Дніпропетровска облдержадміністрація

Електронний облік у лісовому господарстві

13 серпня семінар-нараду з електронного обліку деревини на базі Шульгівського лісництва відкрив директор ДП «Петриківський лісгоспу» Іван Яловий, який запросив колег обмінятися досвідом використання електронних сервісів, що забезпечують оперативну та достовірну інформацію, зокрема, під час заготівлі та реалізації матеріалів.

Перший заступник начальника  Дніпропетровського ОУЛМГ Валерій Величко наголосив на необхідності проведення спільних заходів, таких як тематичні семінари та дискусії задля навчання та ознайомлення спеціалістів з процесом введення даних під час биркування, приймання, продажу лісопродукції. А також для спільного обговорення змін у системі обліку деревини та формування практичних навичок роботи з новим програмним забезпеченням, яке розробляє ДП «ЛІАЦ».

Єдина система електронного обліку деревини дає можливість переглянути ланцюг руху від місця її заготівлі до кінцевого споживача. Важливою умовою організації електронного обліку лісопродукції є складання первинної документації щодо заготівлі, зберігання і використання, - зазначив головний інженер ДП «Петриківський лісгосп» Віталій Миронюк. Він виступив з доповіддю та надав інформацію про лісорубний квиток як основний документ, на підставі якого ведеться облік дозволеної до відпуску деревини з розподілом на ділову, дров’яну, хмиз та іншу. А також звернув увагу присутніх на оформлення документів відповідно до Технічних умов за критеріями: клас якості, розміри (довжина і товщина), кількість тощо. Та визначення об’єму деревини дров’яної промислового та непромислового використання штабельним методом із застосування коефіцієнту повнодеревності.

Помічник лісничого Шульгівського лісництва Оксана Ковальова провела практичні навчання щодо здійснення операції  з приймання та обліку лісопродукції за критеріями :  порода, клас якості, довжина, діаметр.

Введення електронного обліку деревини забезпечує отримання в режимі реального часу інформації про рух заготовленої та реалізованої продукції, а також сприяє наближенню до європейських стандартів у сфері раціонального використання лісових ресурсів.

 IMG-1679IMG-1685IMG-1686IMG-1689IMG-1691IMG-1696IMG-1701IMG-1718IMG-1731

16.08.2021

Останні новини