Державне агентство лісових ресурсів України

Дніпропетровска облдержадміністрація

Успішна акція

10 квітня на території Обухівської ОТГ на базі Петриківського лісгоспу  провели акцію зі створення лісових насаджень на площі 3 га та  засадження 20 тисяч штук сіянців сосни звичайної. До  лісівників вперше долучилися представники  Обухівської селищної об’єднаної територіальної громади, 18 школярів Миколаївської ЗОШ 6-8 класів і 23 скаути  дитячого туристичного клубу «БАФ» Обухівської ЗОШ.

Також в акції взяли участь народний депутат України 9-го скликання  Дмитро Припутень; заступник голови Дніпропетровської обласної ради, начальник управління з питань використання природних ресурсів Антон Кумановський; заступник голови облдержадміністрації Максим Беспальчук. Загалом майже 100 людей.

Організатори заходу - Держлісагенство України та Дніпропетровське обласне управління лісового та мисливського господарства.  Начальник управління Олександр Кравченко повідомив, що в рамках  глобального проєкту «Озеленення планети»  на площі 23 га висаджено 120 тисяч штук сосни звичайної. Всього у нинішньому році планується створити нові ліси на площі 330 га. На території нашої області із хвойних порід переважною є сосна кримська, із твердолистяних-дуб черешчатий та акація біла.

«Потрібно збільшувати площі заліснення на території громади»,- сказав голова Обухівської сільської об’єднаної територіальної громади Василь Гезь. Він запевнив, що мешканці, які за власним бажанням взяли участь в акції зберігатимуть довкілля і краще охоронятимуть ліс, висаджений своїми руками.

Керівник державного підприємства «Петриківський лісгосп» Іван Яловий провів інструктаж для присутніх та пояснив як правильно висаджувати сіянці на відстані 40-60 см та притискати корінці для кращого приживлення. А також пригадав, що школярем брав участь у подібних акціях, які змінили його ставлення до навколишнього середовища і посилили почуття відповідальності. І висловив сподівання на дбайливе ставлення до природи учасників акції.

Школярка з м. Дніпро  Маргарита Кумановська разом з батьками і братом долучилася до акції озеленення  та розповіла, що за понад годину роботи з татом на ділянці  вона висадила 100 саджанців сосни. Це її внесок задля того, аби зробити планету зеленішою та стійкішою до кліматичних змін.

Вчитель Обухівської ЗОШ і керівник дитячого туристичного клубу «БАФ» Володимир Гарін вважає акцію важливою для екологічного виховання дітей.  Дві години роботи на свіжому повітрі його вихованці провели з користю для свого здоров’я та отримали нові  навички та знання.

Вже через 5-6 років у новому лісі  можна буде проводити пішохідні походи та прогулянки. А через 30 років на цьому місці ростимуть сосни висотою 20-25 метрів.

 

Прес-служба Дніпропетровського ОУЛМГ

 

 4

12.04.2021

Останні новини