Державне агентство лісових ресурсів України

Дніпропетровска облдержадміністрація

ПАНДЕМІЯ, ПОЖЕЖІ ТА ЩЕ Й НА ДОДАЧУ ВІДСУТНІСТЬ БЮДЖЕТНОГО ФІНАНСУВАННЯ.

Через світову пандемію коронавірусу нелегко нині доводиться без перебільшення усім. Але в особливій скруті опинилися працівники лісової галузі Дніпропетровської області. Фактична відсутність повноцінної зими, аномально суха весна призвели до особливо небезпечного періоду для запобігання лісових пожеж. Окрім того, як відомо  працівники лісової галузі України опинилися у  скрутній ситуації  бюджетного фінансування. Особливо боляче  такий стан речей відбився  на обласних управліннях лісового та мисливського господарства у тих регіонах, де не має можливості через природні умови, провадити промислову  заготівлю  та переробку деревини.  В повній мірі це стосується Дніпропетровської області. Трохи більше як  п’ять  відсотків лісів ,котрі є в області переважно штучного походження. А значить не  можуть бути джерелом сировини  для промислової   лісозаготівельної галузі . Окрім того, кожне живе  дерево виплекане працелюбними  тутешніми  лісовиками, становить не аби яку цінність для степового краю.

Про ці та інші проблеми розповідав у програмі «Точка зору» телеканалу ОТВ «Дніпро» директор ДП «Петриківський лісгосп» Іван Яловий.

-        Однак, ми все одно не сидимо склавши руки, -  зазначив він під час телефіру.  – Надію  покладаємо  нині на договори з дорожниками. Вдалося , хоч і не без труднощів, домовотися про озеленення нових ділянок шляхів у області. Розглядаємо й інші варіанти заробітку.Адже іншого виходу у нас не має, якщо хочемо зберегти структуру та роботу для наших людей.

І ще  однозначно слід  зазначити що попри такі гарні комерційні  ініціативи дніпропетровських лісників без бюджетного фінансування їм все одно не обійтися. Все ж таки важко уявити щоб в степовому регіоні можна було покладатися на виготовлення та реалізацію  продуктів деревини. Штучно насаджені ліси   на   Дніпропетровщині виконують  найперше рекреаційну функцію, допомагають селянам в збереженні плодоносних чорноземів, а городянам   слугують місцем відпочинку.

 

Прес-служба Дніпропетровського ОУЛМГ

 

 20160524_092603[1]

22.04.2020

Останні новини