Державне агентство лісових ресурсів України

Дніпропетровска облдержадміністрація

ВОГОНЬ НЕ ЗВАЖАЄ НА ВІДОМЧУ ПРИНАЛЕЖНІСТЬ.

Вчора неподалік села Шульгівка  Царичанського району близько 13-00 відбулося загорання трав’яних сухостоїв  у прилеглому до населеного пункту лісочку. І хоч ця територія належить місцевій територіальній громаді за тривожним сигналом на гасіння  терміново виїхали лісники  Петриківського лісгоспу з відповідною технікою і особистим складом. За деякий час туди ж прибув  53-й  відділ пожежно-рятувальний відділ ГУ ДСНС України в Дніпропетровській області. І хоч вогнеборцям залишалося вже поставити переможну крапку в боротьбі з полум’ям охоронці лісу закликали колег професійно  остаточно загасити місця загорання.

Однак, чи то відомчий егоїзм, чи якійсь інші причини  не спонукали співробітників ДСНС  дослухатися до порад лісників. Як результат згодом, вже після від’їзду  вогнеборців, пожежа зайнялася з новою силою.  Та  цього разу вже по верхів’ях дерев, що, як відомо, є набагато небезпечніше. І знову в боротьбу з вогнем вступили охоронці лісу. Адже пожежа не лише загрожували безпеці людей, а й могла перекинутися на територію Шульгівського лісництва. На щастя, й цього разу завдяки зусиллям охоронців лісу  все обійшлося.

Однак, постскриптумом цього небезпечного випадку можуть бути декілька позицій. По-перше, нечисленні мас-медійні згадки про подію вже традиційно залишили поза увагою участь лісників в боротьбі з пожежею. Хоч фактично вони  її ліквідували. І найголовніше: як смертельна зараза COVID – 19, котра нині лютує в світі, не розрізняє майнові, релігійні та політичні відмінності хворих. Так і безжальна лісова пожежа абсолютно не зважає на відомчу приналежність тих, хто стає з нею на герць. Вогонь і це  добре відомо не пробачає недбалості від кого б вона не виходила.

 

Прес-служба Дніпропетровського ОУЛМГ

Рад 122

19.04.2020

Останні новини