Державне агентство лісових ресурсів України

Дніпропетровска облдержадміністрація

« КУБОК ДНІПРА » ЗБИРАЄ ДРУЗІВ

Якраз напередодні нашого професійного свята   на  території  Вільнянського  лісництва Новомосковського військового   лісгоспу Дніпропетровського ОУЛМГ  проходили традиційні щорічні змагання вальників лісу на «Кубок Дніпра». Фахова першість зібрала не лише учасників з Дніпропетровщини, а й з сусідніх областей  Донецької,  Полтавської та  Запорізької. І хоч з об’єктивних ( найперше через матеріальні проблеми)  причин,  першість   не була такою  масштабною  і представницькою як в попередні роки, вона    принесли  позитив усім, хто був присутній  того дня на професійних змаганнях лісовиків. «Кубок Дніпра» вже має  і свою історію, і свої традиції. Вперше професійні змагання лісників відбулися вже не у близькому нині 1994 році. Тодішній очільник наддніпрянських  лісників , а нині голова профспілкового комітету Дніпропетровського ОУЛМГ Василь Клешня пригадує:

-        Це було доволі сміливе рішення, адже, як відомо,  наша область не належить до ресурсних регіонів країни. По-правді, вальникам  в лісах Дніпропетровщини складно найти роботу.  Позаяк лісові  насадження в нашому краї це   в першу чергу рекреаційний ресурс, вони є  суто екологічними об’єктами. Але ми ще тоді вирішили: створимо свято для своїх і колег-сусідів.

І слід підкреслити що задумане Василь Федотовичем та його однодумцями вдалося здійснити сповна. Адже кожного року змагання вальників лісу на «Кубок Дніпра» це не просто фахова першість, не лише  удосконалення професійної майстерності та популяризація професії  лісника, а  ще й   неформальні зустрічі членів своєрідного товариського  клубу  людей , котрі  обрали цей благородний і не такий оплатний  сьогодні фах.

Довголітній член журі змагань, перший заступник  начальника Дніпропетровського обласного управління лісового та мисливського господарства Валерій Величко   ще так окреслив головну мету  «Кубка Дніпра»:

-         Наші працівники за щоденними клопотами робочих будень відчувають постійну потребу в спілкуванні з колегами, їм потрібна атмосфера свята. Отож, змагання вальників лісу  на «Кубок Дніпра»  в певній мірі надолужують прогаяне.

До цих слів варто додати , що кожного року фахова першість організована дніпропетровськими лісовиками минає  на високому організаційному  рівні. У їх програмі  завжди знаходиться місце не лише для  традиційних у таких випадках привітань поважних персон , а так само й для номерів художньої самодіяльності. Ну, а переможців з року в рік  вшановують   не  тільки   грамотами та почесними відзнаками, а й цінними подарунками. І тут добрим словом слід згадати багаторічних спонсорів змагань. Зокрема, компанію «Нефтек» ( керівник Віталій Півняк) та СТО «Вольво» (керівник Юрій Ройзін). Попри не просту сьогодні економічну днину друзі змагань не зраджують своєї прихильності , бо і цього року як і в попередні, переможці та учасники «Кубка Дніпра» отримали вартісні та цікаві призи.

Атмосфера професійної єдності у непрості для  України  часи нині набуває особливого значення.  Це найперше відчутно в розмові  Вашого кореспондента з начальника Донецького обласного управління лісового та мисливського господарства Віктором  Стороженком, який не перший раз очолює команду донбаських лісовиків на «Кубкові Дніпра».

-        Через відомі події ми сьогодні позбавлені можливості нормально працювати , - розповідає Віктор Іванович . – Але найперше віримо що ліси , котрими ми опікувалися, знову повернуться в нашу юрисдикцію.  І ще «Кубок Дніпра» це нагадування про єдину Україну, про нашу спільну Вітчизну. А тому коли під час відкриття змагань на щоглі здіймається  жовто-блакитний стяг чи не найбільше хвилювання у членів нашої команди. Адже дончани сповна відчули що значить для кожного з нас Батьківщина…..

Цьогорічні регіональні  змагання вальників лісу на «Кубок Дніпра»  вже стали історією . Гості та їх учасники роз’їхалися по своїх домівках та рідних підприємствах. Але дружня і тепла атмосфера професійної першості ще довго буде зберігатися в серцях наших колег.

прес-служба ДОУЛМГ.

13.09.2019

Останні новини