Державне агентство лісових ресурсів України

Дніпропетровска облдержадміністрація

Охорона та захист лісу

Особлива увага приділяється проведенню комплексу профілактичних та запобіжних протипожежних заходів, впровадження екологічно безпечних засобів і методів боротьби з шкідниками і хворобами лісу.

Нагляд за появою шкідників лісу ділиться на 2 види – рекогносцирувальний (це своєчасне виявлення осередків шкідників, визначення їх видового складу та площі вогнищ) та детальний (оцінка рівня загрози деревостанам).

На даний час на території області діє осередок рудого соснового пильщика площею 7 тис. га. У 2013 році були проведені наземні біологічні методи боротьби на площі 5697 га. Винищувальні заходи з рудим сосновим пильщиком проводяться лише у найбільш небезпечних деревостанах. З метою обґрунтування вибіркової боротьби лісгоспи проводять обстеження постраждалих насаджень сосни та беруть їх на облік. В системі захисту лісових насаджень від шкідників і хвороб найбільш дієвою є комплексна система боротьби, при якій підтримується на низькому рівні чисельність шкідників з допомогою природних регуляторів в сукупності зі спеціальними лісозахисними заходами – біологічними, хімічними, лісогосподарськими та іншими. Хімічні засоби боротьби зі шкідниками і хворобами лісу застосовують тільки при масовому розповсюдженні, коли інші заходи не дають позитивних результатів.

Особливе лісозахисне значення має проведення різних видів рубок в ослаблених, пошкоджених, перестійних деревостанах. Санітарно-оздоровчі заходи спрямовані на оздоровлення та посилення біологічної стійкості деревостанів, запобігання їх захворюванню, пошкодженню і призначаються на підставі матеріалів лісовпорядкування, санітарного або лісопатологічного обстеження.

Під час проведення вибіркових санітарних рубок вилучаються сухостійні, всихаючи, дуже ослаблені дерева внаслідок пошкодження шкідниками і хворобами,  стихійного лиха, антропогенного та іншого шкідливого впливу.

Суцільні санітарні рубки проводяться з площі 0,1 га і більше, пошкоджених  шкідниками і хворобами та внаслідок стихійного лиха, антропогенного та іншого шкідливого впливу, коли інші санітарно-оздоровчі заходи не можуть їх оздоровити.

Охорона лісів від пожеж здійснюється за допомогою лісопожежних станцій, яких по управлінню числиться 8 одиниць. Спостереження за хвойними масивами ведеться за допомогою системи пожежно-спостережних веж. Щорічно проводиться ряд заходів з попередження поширення лісових пожеж – це створення протипожежних розривів, мінералізованих смуг, догляд за дорогами протипожежного значення, водойм, місць для куріння, організація служб боротьби з пожежами, гасіння пожеж, організація наземних команд.

 

17.05.2014

Останні новини