Як відомо працівники лісової галузі України опинилися у скрутній ситуації бюджетного фінансування. Особливо боляче такий стан речей відбився на обласних управліннях лісового та мисливського господарства у тих регіонах, де не має можливості через природні умови, провадити промислову заготівлю та переробку деревини. В повній мірі це стосується Дніпропетровської області. Трохи більше як п’ять відсотків лісів ,котрі є в області переважно штучного походження. А значить не можуть бути джерелом сировини для промислової лісозаготівельної галузі . Окрім того, кожне живе дерево виплекане працелюбними тутешніми лісовиками, становить не аби яку цінність для степового краю.
- Однак, ми все одно не сидимо склавши руки, - розповідає директор ДП «Дніпродзержинський лісгосп» Іван Яловий. – Надію покладаємо на виготовлення та реалізацію населенню біопалива або пелетів. Випуск його на нашому підприємстві налагоджено з відходів та деревини санітарних вирубок. Але іншого виходу у нас не має, якщо хочемо зберегти структуру та роботу для наших людей.
До слів Івана Ялового додамо що пелети — екологічно чисте паливо із вмістом золи не більш трьох відсотків. При спалюванні гранул в атмосферу викидається рівно стільки СО2, скільки було поглинено рослиною під час зростання. Завдяки правильній формі, невеликому розміру і однорідній консистенції продукту гранули можна пересипати через спеціальні рукави, що дозволяє автоматизувати процеси вантаження-розвантаження і також використання цього різновиду палива.
І ще однозначно слід зазначити що попри такі гарні комерційні ініціативи дніпропетровських лісників без бюджетного фінансування їм все одно не обійтися. Все ж таки важко уявити щоб в степовому регіоні можна було покладатися на виготовлення та реалізацію продуктів деревини. Штучно насаджені ліси на Дніпропетровщині виконують найперше рекреаційну функцію, допомагають селянам в збереженні плодоносних чорноземів, а городянам слугують місцем відпочинку.
Прес-служба Дніпропетровського ОУЛМГ