Державне агентство лісових ресурсів України

Дніпропетровска облдержадміністрація

Скруті бюджетного фінансування дніпропетровські лісовики протиставляють власні комерційні ініціативи.

Як відомо  працівники лісової галузі України опинилися у  скрутній ситуації  бюджетного фінансування. Особливо боляче  такий стан речей відбився  на обласних управліннях лісового та мисливського господарства у тих регіонах, де не має можливості через природні умови, провадити промислову  заготівлю  та переробку деревини.  В повній мірі це стосується Дніпропетровської області. Трохи більше як  п’ять  відсотків лісів ,котрі є в області переважно штучного походження. А значить не  можуть бути джерелом сировини  для промислової   лісозаготівельної галузі . Окрім того, кожне живе  дерево виплекане працелюбними  тутешніми  лісовиками, становить не аби яку цінність для степового краю. 

-        Однак, ми все одно не сидимо склавши руки, - розповідає директор ДП «Дніпродзержинський лісгосп» Іван Яловий. – Надію  покладаємо на виготовлення та реалізацію населенню  біопалива або пелетів. Випуск його на нашому підприємстві  налагоджено  з  відходів та деревини санітарних вирубок. Але іншого виходу у нас не має, якщо хочемо зберегти структуру та роботу для наших людей.

До слів Івана Ялового додамо що пелети  — екологічно чисте паливо із вмістом золи не більш трьох відсотків.  При спалюванні гранул в атмосферу викидається рівно стільки СО2, скільки було поглинено рослиною під час зростання. Завдяки правильній формі, невеликому розміру і однорідній консистенції продукту гранули можна пересипати через спеціальні рукави, що дозволяє автоматизувати процеси вантаження-розвантаження і також  використання  цього  різновиду палива.

І ще  однозначно слід  зазначити що попри такі гарні комерційні  ініціативи дніпропетровських лісників без бюджетного фінансування їм все одно не обійтися. Все ж таки важко уявити щоб в степовому регіоні можна було покладатися на виготовлення та реалізацію  продуктів деревини. Штучно насаджені ліси   на   Дніпропетровщині виконують  найперше рекреаційну функцію, допомагають селянам в збереженні плодоносних чорноземів, а городянам   слугують місцем відпочинку.

 

Прес-служба Дніпропетровського ОУЛМГ 

 

25.01.2019
    Ім'я(*):
    Коментар(*):

    Останні новини