Державне агентство лісових ресурсів України

Дніпропетровска облдержадміністрація

Лісокультурна діяльність

Лісогосподарські підприємства області проводять лісокультурну діяльність в 2-х напрямках – лісовідновлення та лісорозведення

Лісовідновлення – це відновлення лісу на територіях, що раніше були вкриті лісом. Щорічно лісгоспи області відновлюють лісів на площі близько 200 га., практично повністю відновлюючи ліси яки загинули внаслідок стихійного лиха або техногенних факторів.

Лісовідновлення здійснюється такими способами:

  1. природне - забезпечення збереження молодняку та підросту під час рубок лісу, також включає проведення комплексу лісівничих заходів, які сприяють появі самосіву і підросту після рубок;
  2. штучне – створення лісових культур. Основне завдання штучного лісовідновлення – створення у найкоротший терміни господарсько-цінних та стійких деревостанів. Це завдання вирішується лише при застосуванні комплексу науково обґрунтованих лісокультурних і лісогосподарських заходів.

Лісорозведення передбачає створення захисних лісових насаджень на непридатних для використання в сільському господарстві (яри, балки, піски), деградованих і малопродуктивних землях, галявинах і пустирях, рекультивованих землях. 

Головною породою для створення захисних лісових насаджень в зоні Степу на звичайних чорноземах є дуб звичайний, супутні – клени, чагарники – жимолость, свидина, інші. З хвойних порід використовуються сосна звичайна та сосна кримська. На деградованих, малопродуктивних землях використовуються акація біла, в’яз, маслинка вузьколиста. 

Основним способом лісовідновлення в області є створення лісових культур. Природне поновлення в зв’язку з незадовільними природними умовами Степу проводиться на незначній площі. Так, у 2013 році було створено 546 га лісових насаджень, в тому числі природне поновлення на площі 82 га. У 2014 році вже створено 365 га лісових насаджень.

Створення лісів можливе при наявності достатньої кількості лісових розсадників для вирощування широкого асортименту садивного матеріалу. Всього по управлінню засіяно 15,4 га розсадників, у розсадниках вирощується 11 млн. шт.. сіянців. Ця кількість садивного матеріалу повністю забезпечує внутрішні потреби лісогосподарських підприємств. У розсадниках лісогосподарських підприємств вирощується 40 видів декоративних порід.

 

17.05.2014

Останні новини