Державне агентство лісових ресурсів України

Дніпропетровска облдержадміністрація

ЖУРНАЛІСЬКА НЕДБАЛІСТЬ ЧИ ЦІЛЕСПРЯМОВАНА АКЦІЯ….

 

Пожежонебезпечний період випробовує на міцність дніпропетровських охоронців лісу. До викликів природи ще додаються не завжди сприятливі обставини.  Так

17 липня поточного року на території ДП «Новомосковський лісгосп» близько дев’ятої години ранку було зафіксовано перші загорання лісу. Причиною їх стали масштабні навчальні стрільби, які розпочалися на прилеглому військовому полігоні близько 8-30 ранку. За якійсь період загальна кількість загорянь  вже налічувала більше тридцяти. Однак, мобілізовані сили відомчої пожежної охорони не були допущені до гасіння через проведення військових

навчань.   Ліквідацію   пожежі  їм  було  дозволено  розпочати  близько другої

години пополудні, коли єдиний фронт пожеж розтягся на 7 кілометрів, а велика задимленість вкрай ускладнювала проведення гасіння. Хочемо наголосити що лісівники  сповна   розуміють необхідність проведення таких масштабних навчань, які  обумовлені необхідністю  зміцнення  обороноздатності нашої країни.

 

Лісівники   для боротьби з пожежею  задіяли 6 пожежних машин, авто відомчої

пожежної охорони, чотири відомчі трактори та близько 50 людей включно з особовим складом  і працівниками відомчої пожежної охорони. На допомогу працівникам Дніпропетровського ОУЛМГ прийшли так само особовий склад і техніка обласного ДСНС, котрі  в підсумку надіслали для боротьби з вогнем  10  пожежних  машин.На  гасіння  чисельних загорянь було також направлено  3  пожежних  автомобіля  військових  частин та близько 200 чоловік особового складу. Спільними зусиллями пожежу вдалося локалізувати близько восьмої вечора того ж дня. А остаточно вогонь було подолано за два дні близько дванадцятої  години  19 –го  липня.

 

Вважаємо за потрібне також зазначити що згадана лісова пожежа була висвітлена деякими інформаційними  вітчизняними агентствами надзвичайно однобоко  і  тенденційно.    Так була оприлюднена  інформація, що причиною  виникнення  пожеж  у  військовому лісгоспі були підпали. Хоча представники   Збройних   сил  України  підтвердили  що  загоряння  на території    військового    лісгоспу   виникли   внасліок   проведення повномасштабних навчань.  Також матеріали які розповідали про перебіг боротьби з вогнем у лісі не містили навіть згадки про участь в ній лісівників.

Однак, саме  лісівники  першими, без перебільшення  ризикуючи життям , стали на шляху вогню. Якщо за таким стилем інформування своїх читачів згаданими мас-медійними органами криється лише журналістка недбалість, то це хоч і викликає жаль, але не породжує більш тривожні думки. А саме чи не прагне дехто скомпрометувати  працівників лісової галузі, котрі й без того нині опинилися в скрутному становищі. Адже відсутність державного фінансування і так ставить на межу виживання лісогосподарські підприємства, особливо в нересурсних регіонах, до яких належить і Дніпропетровщина. Коли це  справді цілеспрямована кампанія з дискредитації професійних охоронців зелених насаджень , то найперше від цього страждатимуть ліси України. Котрі, як відомо,  є  загальнородне   багатство.

 

Прес-служба Дніпропетровського ОУЛМГ

Навчання 1

20.07.2017
    Ім'я(*):
    Коментар(*):

    Останні новини