Державне агентство лісових ресурсів України

Дніпропетровска облдержадміністрація

КОЗАЦЬКІ ДУБИ ДНІПРОПЕТРОВСЬКИХ ЛІСОВИКІВ. У травні готується до друку новий щорічний буклет Держлісагентства в якому будуть розділи про найстаріші і найвідоміші дерева – пам’ятки природи на території державного лісового фонду. Очевидно, що це видання мі

 У травні готується до друку новий щорічний буклет Держлісагентства в якому будуть розділи про найстаріші і найвідоміші дерева – пам’ятки природи на території державного лісового фонду. Очевидно, що  це видання міститиме допис і про козацькі дуби Дніпропетровщини. 

Як відомо, Дніпропетровщина не особливо багата на ліси. Тим унікальнішими є, можна сказати, козацькі дуби які ростуть на території Новомосковського військового лісгоспу Дніпропетровського ОУЛМГ. Близько  двох десятків  дерев побіля селища Гвардійське та села Знаменівка  ведуть свій родовід ще з часів Запорізької Січі.  На думку головного лісничого цього  лісгоспу Наталі Качур  серед цих дерев довгожителів є екземпляри майже трьохсотрічного віку.

-        Всі ці дуби належать до  насаджень   з охоронними зобов’язаннями, мають свої відповідні номери. І ми тримаємо їх під особливою увагою, - пояснює Наталя Олександрівна. – Адже   без перебільшення це пам’ятники природи.

Складно уявити , однак,  дуби-довгожителі й справді могли бачити правдивих українських козаків. І хто знає можливо були вони свідками не одного переможного герцю наших славетних пращурів з  войовничим татарами, підступними  поляками  та кровожерними московітами. Між іншим, «декомунізації» сучасної України потребує не лише топоніміка, а й лісовий фонд країни. Так поміж згаданих дерев ровесників козацької доби є і, так званий, дуб Леніна. Коли б не найстаріше дерево цього унікального стародавнього гаю. Свого часу в річницю смерті вождя світового пролетаріату місцеві більшовики вирішили назвати іменем свого зверхника найстарший і найрозкішніший дуб. Унікальне дерево не тільки пережило ката українського народу, а й  затіяний ним  невдалий соціальний експеримент. Мабуть, через те що дуб козацький, а значить має  волелюбний дух  і силу  українського народу.

 

Прес-служба Дніпропетровського  ОУЛМГ

Дуб

24.04.2017
    Ім'я(*):
    Коментар(*):

    Останні новини