Державне агентство лісових ресурсів України

Дніпропетровска облдержадміністрація

Як захистити новорічне дерево? Це знають у ДП «Дніпровський лісгосп».

Новий рік – одне з не багатьох свят, яке відзначають всі.   На жаль, є в нього і негативна сторона. Минуть новорічні застілля й буквально на другий день на смітниках і смітничках, почнуть з’являтися вже нікому не потрібні сосонки і ялинки.  Як захистити новорічне дерево? У Кіровському лісництві Дніпровського  лісгоспу  цього року до вирішення проблеми поставилися кардинально. Тут  розпочато патрулювання громадськості для запобігання браконьєрських вирубок хвойних дерев напередодні новорічних свят. Це тим більш актуально оскільки територія Кіровського лісництва впритул підходить до житлових кварталів обласного центру. Добровільні помічники лісовиків екологічні волонтери,  представники природоохоронних громадських організацій, просто не байдужі громадяни.

Нищення хвойних дерев напередодні Нового року викликає сум з декількох причин: це і екологічне безкультур’я населення, і нищення природи, і кричуща безгосподарність, адже нехай і не найкращої якості деревина переводиться на сміття…

Як запобігти проблемі? – з цим запитанням ми звернулися до директора ДП «Дніпропетровський лісгосп» Григорія Думінського.  І ось що він сказав у розмові з нашим кореспондентом:

« Ми вже не перший рік вивчаємо проблему про яку  йдеться  мову. Найперше викинуті на смітник новорічні дерева можна використовувати для виробництва опалювальних пелет. Однак, аби налагодити їх продукування необхідне спеціальне, дороге обладнання. На це у нас поки-що просто не має коштів. Але я певен що з часом ми все ж налагодимо цю справу».

 

На фото: Учасники  рейду громадськості із захисту новорічних дерев у Кіровському лісгоспі. Зліва направо: Віктор Бонтя, екологічний волонтер; Володимир Кисильов , заступник голови Дніпропетровської обласної організації партії зелених,  Володимир Ткачук, екологічний волонтер та Володимир Бєляєв лідер ГО «Зелений друг».

 

Прес-служба Дніпропетровського ОУЛМГ

 

16.12.2016
    Ім'я(*):
    Коментар(*):

    Останні новини