Державне агентство лісових ресурсів України

Дніпропетровска облдержадміністрація

Затверджено нову редакцію Санітарних правил у лісах України

Кабінет Міністрів України ухвалив нову редакцію Санітарних правил у лісах України. Відповідну постанову було прийнято на засіданні КМУ сьогодні, 26 жовтня 2016 року.

Т. в. о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич зазначила, що нова редакція санправил жорстко регламентує проведення санітарних рубок, а їх дія буде поширюватися на всіх лісокористувачів.

«Суцільні санітарні рубки забороняються у різних видах заповідниках, заказниках та національних парках, навколо місць гніздування рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення хижих та інших птахів. Забороняється вирубування дуплястих, сухостійних, фаутних дерев для забезпечення представників фауни природним укриттям», - повідомила Христина Юшкевич.

Як зазначила т.в.о. Голови відомства, в інших категоріях лісів обмежено проведення суцільних санітарних рубок виключно моментами крайньої необхідності з обов’язковим відновленням лісів на цих вирубках.

«Вперше вводиться можливість контролю громадськості. Планування, обґрунтування та обсяги санрубок будуть оприлюднюватися на сайтах лісгоспів та облуправлінь», - наголосила Христина Юшкевич.

Окрім того, буде розширено склад спеціальної комісії, що визначає доцільність призначення суцільної санітарної рубки, а саме долучатимуться представники органів місцевого самоврядування.

Зазначимо, щонова редакція Санітарних правил у лісах України також чітко регламентує вибіркові санітарні рубки. Зокрема, проводитиметься нумерація дерев, що підлягають вирубуванню; складатиметься нумераційна відомість із зазначенням породи, категорії технічної придатності деревини і підстави для відбору їх у рубку; дерева з дуплами залишатимуться з метою забезпечення лісової фауни природним укриттям; зберігатимуться окремі повалені сухостійні дерева, які слугують середовищем існування та захисту інших об'єктів живої природи (про це буде робитися відмітка у матеріалах відводу та лісорубному квитку; на територіях природно-заповідного фонду (крім хвойних молодняків за межами природних заповідників, заповідних зон і заповідних урочищ) залишатиметься неліквідна деревина обсягом не менше 30 куб. м. на один гектар.

 

http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article?art_id=172449&cat_id=32888

 

Офіційний веб-сайт Держлісагентства: http://dklg.kmu.gov.ua

Офіційна сторінка у Facebook: https://www.facebook.com/forest2016

Сторінка т. в. о. Голови Держлісагентства Христини Юшкевич у Facebook: https://www.facebook.com/kristina.yushkevych

 

-- З повагоюпрес-служба Держлісагентства

IMG_6418

27.10.2016
Коментарі:
  • Клець О.А. 03.11.2016 19:42
    Не знаю для кого пишуться нові Санітарні правила вибіркових санітарних рубок, але таке враження, що їх ніхто не читає а тому і не дотримується. В нашому місті Кривому Розі вирубали половину дерев в колишньму лісопитомнику, що знаходиться поблизу онкологічного диспансеру, і продали їх мережі магазинів ЕПІЦЕНТР. На скарги простих громадян поліція не реагує, стверджуючи про наявність у лісорубів дозволу на САНІТАРНУ РУБКУ. Але поясніть як можна рубати здорові дерева, а хворі залишати? І це називають САНІТАРНОЮ РУБКОЮ?
Ім'я(*):
Коментар(*):

Останні новини